Facebook

Messenger na iOS-ie będzie szybszy, prostszy, lżejszy i pozbawiony idiotycznych zakładek

Weronika Makuch
Messenger na iOS-ie będzie szybszy, prostszy, lżejszy i pozbawiony idiotycznych zakładek
7

iOS dostanie lżejszego i szybszego Messengera? Świetnie.

Facebook ogłosił, że chce wypuścić szybszą, prostszą i lżejszą wersję Messengera dla urządzeń z iOS-em. Nowa wersja miałaby się ładować dwa razy szybciej i ważyć 1/4 tego, co obecnie. Zmiany mają zostać wprowadzone w przeciągu kilku najbliższych tygodni, nie znamy niestety bardziej konkretnego terminu.

Messenger na iOS-ie będzie szybszy, prostszy i lżejszy

Messenger ma stać się zauważalnie szybszy. Mark Zuckerberg powiedział, że każdy z użytkowników zauważy znaczną poprawę i różnicę pomiędzy pozostałymi zainstalowanymi aplikacjami. O ile Facebook nie koloryzuje, jest się z czego cieszyć. Osoby, które traktują Messengera jako podstawowy komunikator, używają go w ciągu dnia wielokrotnie zyskają dużo większy komfort. Niby to nic wielkiego, ale kiedy otwieramy aplikację, by po prostu komuś odpisać, nawet krótkie sekundy mogą zrobić nam różnicę w przyjemności korzystania z niej, Na blogu inżynieryjnym ekipa Facebooka przyznała, że całkowicie przepisano bazę kodu. Twórcy tym razem wykorzystali bazę danych SQLite jako uniwersalny system do obsługi wszystkich funkcji. Żądania  danych z bazy są niezależne. Buforowanie odbywa się w SQLite.

Zdjęcia 3D na Facebooka już nie tylko dla posiadaczy nowych iPhonów i topowych Androidów

Facebook zaznaczył, że przez przeróbkę kilka funkcji tymczasowo będzie niedostępnym. Nie określono jednak, które z nich zostaną na stałe usunięte. Najbliższą zmianą ma być usunięcie funkcji odkrywania (Discover). W tej zakładce znajdowały się również messengerowe gry, więc możemy zakładać, że i one zostaną usunięte wraz z przeprojektowanie. Czy ktoś w ogóle będzie za nimi tęsknił? Sama pomacham im z szerokim uśmiechem na pożegnanie, z otwartymi ramionami przyjmując lżejszą i szybszą wersję aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu