Facebook

Facebook z nowym wyglądem i jeszcze szybszy Messenger. Nowości z Facebook Developer Conference F8

Piotr Kurek
Facebook z nowym wyglądem i jeszcze szybszy Messenger. Nowości z Facebook Developer Conference F8
10

Dziś rozpoczęło się dwudniowe wydarzenie Facebook Developer Conference F8. Na otwierającej konferencję prezentacji, Mark Zuckerberg zaprezentował zmiany zmierzające do produktów jego firmy oraz nowości jakie Facebook przygotował dla swoich klientów.

Facebook Developer Conference F8 to doskonały czas i miejsce na zaprezentowanie nowości, jakie Facebook przygotowuje na najbliższy czas. Na przestrzeni ostatnich miesięcy i tygodni do sieci trafiały kolejne przecieki dotyczące zmian, jakie mogą trafić do Facebooka, Messengera, czy Instagrama. Na zakończonej właśnie prezentacji, Mark Zuckerberg po raz kolejny podkreślił, że jego firmie zależy na dostarczeniu użytkownikom bezpieczne miejsce, w którym najważniejsza jest prywatność

The future is private

To hasło przewodnie, którym chce kierować się Facebook w najbliższych miesiącach i kolejnych latach. Prywatność ma być podstawą komunikacji między użytkownikami. Zapewnić ma ją odpowiednie, obustronne szyfrowanie przesyłanych treści z możliwością bezpowrotnego ich usunięcia. Zuckerberg chce, by aplikacja Messenger była najbezpieczniejszą platformą do wysyłania wiadomości między użytkownikami z całego świata.

Project LightSpeed

https://messengernews.fb.com/wp-content/uploads/2019/04/MakeYourConnect.mp4

Na prezentacji zaprezentowano zupełnie nowego Messengera. Narzędzie, dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach PC i Mac budowane jest od podstaw, ma zajmować mniej niż 30 MB, uruchamiać się w krócej niż dwie sekundy i oferować wszystkie obecne w tej chwili w Messengerze funkcje wraz z nowymi rozwiązaniami wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa i zagwarantowanie prywatnej korespondencji. W nowej wersji aplikacji pojawi się także możliwość prowadzenia rozmów z użytkownikami WhatsAppa i Instagrama oraz wspólne oglądanie treści wideo.

Facebook

Na konferencji zaprezentowano nowy wygląd aplikacji Facebook. Interfejs doczekał się sporego odświeżenia, wraz z przesunięciem paska nawigacyjnego na górę — o czym wspominaliśmy przy okazji przecieków dotyczących powrotu czatu do Facebooka. Aktualizacja aplikacji mobilnej w Stanach Zjednoczonych dostępna będzie już dziś. Pozostałe rynki będą musiały się uzbroić w cierpliwość. Firma planuje udostępnienie nowego Facebooka w ciągu kilku następnych tygodni. Drastyczne zmiany dotkną także Facebooka w wersji przeglądarkowej. Nowy wygląd jest dopiero w przygotowaniu, ma być zgodny z nowym interfejsem aplikacji w wersji na iOS i Androida, jednak pełne jego wdrożenie nastąpi dopiero za kilka miesięcy.

Instagram

Na prezentacji nie zabrakło zmian zmierzających do Instagrama. Nie są one co prawda tak daleko idące, jak w przypadku Messengera, czy Facebooka, ale osoby korzystające z tego serwisu na co dzień, będą zadowolone z narzędzi, które w najbliższych tygodniach trafią do aplikacji. To w głównej mierze nowy interfejs kamery pozwalający na wygodniejsze tworzenie treści dzięki funkcji Create Mode dającej szybki dostęp do efektów, filtrów, czy naklejek. Nowa aktualizacja ułatwi także robienie zakupów bezpośrednio na Instagramie, a w Stanach Zjednoczonych pojawi się możliwość dodawania naklejek umożliwiających wpłacanie datków na organizacje non-profit.

Facebook Developer Conference F8 potrwa do jutra. W ciągu następnych kilkudziesięciu godzin poznamy więcej szczegółów na temat zaproponowanych zmian i nowości, które trafią do użytkowników w najbliższych misiącach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu