Facebook

Czat na Facebooku w stylu Messengera już jest

Konrad Kozłowski
Czat na Facebooku w stylu Messengera już jest
23

Zmiana, o której wspominałem około tygodnia temu właśnie pojawiła się u większości użytkowników. Facebook nareszcie opracował nowy wygląd czatu, od którego między innymi rozpoczął się cały system wiadomości w serwisie (przed połączeniem z wiadomościami był odrębny komunikatorem).

Jasnoniebieska barwa kojarzona z Messenger zaczęła pojawiać się u użytkowników Facebooka pewien czas temu - z moich obserwacji wynika, że jako pierwsze otrzymały go najbardziej aktywne osoby. Zmiana widoczna jest po otwarciu okienka z rozmową - górny pasek nie jest już granatowy, zaś dymki z wiadomościami są domyślnego koloru z Messengera, o ile nie zmieniliśmy go w aplikacji mobilnej. Wtedy taka zmiana będzie też widoczna na stronie.

Do czatu przeniesiono też część funkcji Messengera, ale nie wszystkie - nie zmienimy koloru konwersacji czy domyślnego emoji. Od pewnego czasu wygodniej wysyła się emotki oraz GIF-y - skróty do wszystkich dodatkowych opcji zyskały teraz nowe ikonki. Taki facelifting to raczej nic wielkiego, jestem przekonany, że część Facebookowiczów nawet nie zauważy tej zmiany, ale to całkiem miłe, że Facebook zaktualizował nietknięto od wielu, wielu miesięcy część serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookFacebook chatmessenger