11

Facebook.com najszybciej ładującą się stroną wśród polskiej czołówki serwisów

Otrzymaliśmy właśnie ciekawy raport od firmy Hostersi odnośnie szybkości ładowania się stron czołowych polskich serwisów internetowych. W moim odczuciu to dość zaskakujące, iż na pierwszym miejscu znalazła się strona Facebook.com. Rozumiem jednak, iż badaniu poddane zostały strony główne. Z pewnością podstrona z naszym Timeline nie odnotowałaby takiego wyniku – 1s. Warto też odnotować, iż w […]

Otrzymaliśmy właśnie ciekawy raport od firmy Hostersi odnośnie szybkości ładowania się stron czołowych polskich serwisów internetowych. W moim odczuciu to dość zaskakujące, iż na pierwszym miejscu znalazła się strona Facebook.com. Rozumiem jednak, iż badaniu poddane zostały strony główne. Z pewnością podstrona z naszym Timeline nie odnotowałaby takiego wyniku – 1s. Warto też odnotować, iż w porównaniu do badania z poprzedniego roku wszystkie te serwisy potrzebowały więcej czasu na pełne załadowanie się ich stron. Świadczy to tylko o tym, iż ostatnimi czasy bardziej skupiono się w nich na wciskaniu jak największej ilości dodatkowych materiałów, widgetów no i zapewne reklam, zapominając jednocześnie o ich optymalizacji.

Dalsze miejsca zajęła Wikipedia, Allegro i pokonana przez Facebooka w tym roku, nie tylko w szybkości, NK. Badanie przeprowadzano w dwóch lokalizacjach przez 7 dni, co dwie godziny 8 pomiarów każdego dnia. Eksperci badali szybkość ładowania stron za pomocą programu Firebug. W badaniu uczestniczyło 15 serwisów wyłonionych na podstawie ich popularności w naszym kraju, wg Megapanel PBI/Gemius. Łącznie więc przeprowadzono 5040 pomiarów. A o to wszystkie wyniki:

Hostersi to firma hostująca Antyweb.