Facebook

Ciemny motyw w aplikacji Facebooka na ostatniej prostej, no nareszcie!

Kamil Świtalski
Ciemny motyw w aplikacji Facebooka na ostatniej prostej, no nareszcie!
7

Ciemny motyw w aplikacji Facebooka to rzecz, której wielu użytkowników z utęsknieniem wypatruje od miesięcy. Jak wiadomo: ekipa ciągle nad nią pracuje i... najwyraźniej jest już na ostatniej prostej!

Rok 2019 w światku technologii upłynął w dużej mierze na... wyczekiwaniu ciemnych motywach w interfejsach: zarówno systemów, jak i poszczególnych aplikacji. W przypadku najważniejszych produktów trwa to zdecydowanie zbyt długo — ale lepiej późno niż wcale. I choć o ciemnym motywie dla aplikacji Facebooka na smartfony i tablety dyskutuje się od wielu miesięcy, obejrzeliśmy go już z każdej możliwej strony na bardzo wczesnych przeciekach, to wciąż nie trafił on oficjalnie do użytkowników. No, przynajmniej masowo — bo losowi szczęściarze już się nim cieszyć. I to prawdopodobnie sygnał, że oficjalna wersja jest bliżej niż kiedykolwiek!

Ciemny motyw w aplikacji Facebooka tuż za rogiem?

Ciemny motyw na Facebooku widujemy tu i ówdzie od wielu miesięcy, jednak firma jeszcze oficjalnie nie zapowiedziała jego premiery. Ale grono szczęściarzy z całego świata chwali się, że może już u siebie aktywować wyczekiwaną funkcję zamieniającą kolory — i pozwalającą wyrzucić białe tła, zastępując je komponującą się z całą resztą dark mode czernią. Ciemne szarości i czernie dominują w tłach, zaś na pierwszy plan wyskakują kontrastujące z nimi jasnoszare napisy — standard. I tak na pierwszy rzut oka, nic wybitnie skomplikowanego. A jednak prace nad zaserwowaniem tego motywu użytkownikom trwają już od wielu tygodni. I choć pierwsi szczęściarze (na chwilę) otrzymywali go już wiele tygodni temu, teraz zmianami chwali się coraz więcej użytkowników, u których możliwość ich aktywacji się losowo pojawia. I to już nie tylko w zakładce z materiałami wideo, jak miało to miejsce dotychczas.

To sugeruje, że Facebook jest już na ostatniej prostej i niebawem fani ciemnych motywów po uruchomieniu aplikacji nareszcie nie będą porażeni jej jasnym blaskiem.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu