Telewizja

TVP Sport zapowiada EURO 2020 w 4K i darmowe materiały na stronie i w aplikacjach

Konrad Kozłowski
TVP Sport zapowiada EURO 2020 w 4K i darmowe materiały na stronie i w aplikacjach
16

Przed nami jeszcze tylko kilka miesięcy oczekiwań na EURO 2020, ale już dziś wiemy, że mecze będzie można zobaczyć w 4K, a TVP Sport udostępni treści za darmo w Internecie.

Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, poinformował dzisiaj na Twitterze, że wszystkie 51 spotkań turnieju EURO 2020 zostanie wyprodukowane w rozdzielczości 4K. Przypomnę, że wielki duży turniej piłkarski, Mistrzostwa Świata w 2018 roku, można było oglądać właśnie między innymi na kanale TVP 4K, który został niedługo wcześniej uruchomiony. Dzisiaj jest nieaktywny, TVP wygasiło go z powodu braku treści o odpowiedniej jakości, ale najwyraźniej plan zakłada jego ponowne włączenie na potrzeby imprezy sportowej.

Szkolnikowski nie udzielił żadnych dodatkowych informacji odnośnie planowanych transmisji z EURO 2020, choć oczywiście nie brakowało o nie pytań. Paweł Okopień z iMagazine uprzedził mnie i dopytał o kwestię uruchomienia kanału oraz dostępności aplikacji TVP Sport na smart TV oraz Apple TV, gdzie transmisje mogłyby być prowadzone w rozdzielczości 4K przez Internet. Nie doczekaliśmy się żadnych odpowiedzi, ale za to wiemy, że TVP planuje ponownie udostępnić materiały z rozgrywek na swojej stronie internetowej oraz w aplikacjach mobilnych na Androida i iOS-a. Wśród nich na pewno pojawią się bramki, podsumowania, analizy i highlightsy oraz relacje reporterów Telewizji Polskiej.

Lubicie najpopularniejszy sport w Polsce? Ekstraklasa doczeka się transmisji w 4K

Ze wszystkich tych informacji najbardziej cieszy mnie oczywiście zapowiedź realizacji transmisji w 4K. W sklepach próżno dziś szukać odbiorników niewspierających rozdzielczości 4K, więc klienci będą mogli nareszcie wykorzystać swoje ekrany podczas najważniejszego turnieju piłkarskiego w przyszłym roku. Mam za sobą wiele spotkań ultrawysokiej rozdzielczości, w tym mecze Ligi Mistrzów i angielskiej Premier League na CANAL+, a także zeszłoroczny mundial na TVP 4K oraz CANAL+ i muszę powiedzieć, że oglądanie sportu w takiej oprawie to zupełnie inna przyjemność. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na szczegóły, którymi uraczy nas w niedalekiej przyszłości TVP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu