Moje przemyślenia

Euro 2012 rekordowym tematem na Twitterze - pisaliśmy nawet 15,358 tweetów na sekundę

MK
Marcin Kamiński
0

Gratulujemy Hiszpanom! Zakończonego wczoraj wieczorem Euro 2012 można gratulować również Twitterowi – ten serwis społecznościowy umiejętnie wykorzystał temat piłkarskich mistrzostw, doprowadzając do przebicia dotychczasowego rekordu w tematyce sportowej. W szczytowym momencie finałowego meczu Hiszpa...

Gratulujemy Hiszpanom! Zakończonego wczoraj wieczorem Euro 2012 można gratulować również Twitterowi – ten serwis społecznościowy umiejętnie wykorzystał temat piłkarskich mistrzostw, doprowadzając do przebicia dotychczasowego rekordu w tematyce sportowej. W szczytowym momencie finałowego meczu Hiszpania kontra Włochy na Twitterze publikowano nawet 15,358 wpisów na sekundę! Jest to absolutny rekord, jeśli weźmiemy pod uwagę tematykę sportową w tym serwisie. W trakcie całego Euro 2012, trwającego trzy tygodnie, na jego temat pojawiło się aż 16,5 miliona postów.

Euro 2012 już za nami. Przez ostatnie tygodnie tematy naszych rozmów zdominowała piłka nożna, czego znakomitym dowodem jest podsumowanie tematu Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Twitterze. Twitter, w którym główną aktywnością jest publikacja krótkich tekstowych wpisów, znakomicie sprawdził się jako platforma do komentowania wydarzeń na stadionach przez użytkowników internetu. Serwis zachęcał do aktywności, tworząc specjalną mini-stronę poświęconą Euro 2012, wyświetlającą aktualne statystyki postów oznaczonych tagiem #Euro2012.

W ciągu całego Euro 2012 na Twitterze pojawiło się aż 16,5 miliona wpisów nawiązujących do tematu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Największą aktywność zanotowano w trakcie finałowego meczu Hiszpania kontra Włochy. W szczytowym momencie spotkania, na którym zobaczyliśmy aż cztery strzelone bramki, na Twitterze publikowano aż 15,358 postów na sekundę dotyczących Euro 2012!

Tweetera do relacjonowania wydarzeń na żywo wykorzystali również sami sportowcy. Tuż po wręczeniu pucharu w serwisie społecznościowym pojawiły się zdjęcia zawodników Hiszpanii z szatni z pucharem w ręku.

Euro 2012 było wyjątkowe pod wieloma względami – jak widać również w temacie mediów społecznościowych. Kiedy aktualnie ustanowiony rekord ponad 15,000 postów na sekundę o tematyce sportowej zostanie pobity? Tego nie wiadomo, jednak już za dwa lata odbędą się Mistrzostwa Świata - być może to będzie dobra okazja?

Źródło grafiki: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

EURO 2012