e-sport

Pierwsze spotkania ESL MP za nami. Dzisiaj będzie można obejrzeć AGO Esports i PACT

AJ
Artur Janczak
2

Wczorajsze rozgrywki okazały się bardzo wyrównane. Wszystkie drużyny, które brały w nich udział zgarnęły po jednej mapie dla siebie, tym samym otrzymując po trzy punkty w tabeli wyników. Czy dzisiejsze mecze okażą się podobne? Tym razem do walki staną następujące zespoły: ERROR 404 by Codewise, AGO Esports, Actina PACT oraz x-kom team. Wśród nich mamy półfinalistę oraz zdobywcę drugiego miejsca w ostatnim sezonie ESL MP. Można więc liczyć na udane widowisko.

Kolejne starcia ESL MP

Podobnie jak wczoraj, pierwsze starcie zostanie rozegrane o godzinie 19:00 na streamie ESL.TV Polska. Na mapie przyjdzie nam oglądać zmagania ERROR 404 by Codewise oraz AGO Esports. Choć może się wydawać, że Jastrzębie są faworytem tego spotkania, to nie wykluczam zwycięstwa ich rywala. Chłopaki z AGO może i zaliczyli świetny występ na WESG 2018, ale ich forma nadal pozostawia wiele do życzenia. Podczas turnieju Puchar Zdobywców Pucharów mogli pokazać się z lepszej strony. Tym bardziej jestem ciekaw, czy dzisiaj staną na wysokości zadania lub czy powtórzą to, co wydarzyło się wczoraj i zgarną tylko jedną mapę oraz 3 pkt w tabeli.

Kto tym razem okaże się lepszy?

O 21:00 zostaną rozegrane dwa mecze BO1 między Actina PACT i x-kom team. Obie formacje starają się z całych sił, aby podwyższać swoje umiejętności na scenie CS:GO i trzeba przyznać, że idzie im coraz lepiej. O ile kilka lat temu można było mówić jedynie o Virtus.pro, tak teraz mamy kilka świetnych drużyn, które mają szansę rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. x-kom team w miniony weekend zajęło drugą lokatę podczas wydarzenia z udziałem Totalizatora Sportowego, więc wydają się być jak najbardziej gotowi do walki o tytuł mistrza ESL MP. Czy PACT, które z nimi przegrało w Pucharze Zdobywców Pucharów uda się zrewanżować? Tego dowiemy się dziś wieczorem.

Mocno liczę, że nadchodzące spotkania wyłonią kogoś, komu uda się zgarnąć więcej niż tylko jedną mapę. W innym przypadku wszyscy będą w podobnej sytuacji, co dla mnie i pewnie dla każdego widza okaże się trochę nudne. Trzymam więc kciuki za pierwszy zespół, który wybije się z tego schematu. W końcu to ESL Mistrzostwa Polski, a nie zwykły mecz rankingowy w CS:GO, prawda? A Wy, na kogo dzisiaj stawiacie?

Zdjęcie: ESL Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: