e-sport

Dzisiaj rozpoczynają się ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO. Całe wydarzenie rozpocznie się od meczu Izako Boars vs Virtus.pro

AJ
Artur Janczak
4

Krajowe rozgrywki e-sportowe wracają po przerwie i jak zwykle możecie liczyć na najlepsze pojedynki topowych polskich zespołów. Edycja Wiosna 2019 zostanie rozpoczęta od meczu Izako Boars z Virtus.pro. Każda z odsłon imprezy cieszyła dużym uznaniem i wszystko wskazuje na to, że i tym razem będzie podobnie. Kto według Was okaże się lepszy? Oczywiście, nie będzie to jedyne spotkanie dzisiejszego wieczoru. Koniec dnia zapowiada się emocjonująco dla fanów rodzimego CS-a.

Niech rozpoczną się rozgrywki ESL MP

To dopiero początek zabawy, a już można oczekiwać interesującego widowiska. Trudno wprost stwierdzić, kto okaże się lepszy w pierwszym spotkaniu. Zespół Piotra „izaka” Skowyrskiego zaszedł ostatnio do półfinałów, ale od tamtej pory sporo się zmieniło. Izako Boars wydaje się lepsze i bardziej pewne siebie, co ma szanse przełożyć się na mapie. Mimo niezbyt udanej formy VP formacja ta nie powinna być lekceważona. Może nie są to te same Virtusy, ale nadal potrafią stawić opór w walce. Jestem bardzo ciekawy, jaki będzie wynik dwóch spotkań BO1 dzisiejszego wieczoru. Kiedyś mógłbym postawić wszystko na podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczyńskiego, ale dziś ich wygrana jest mocno pod znakiem zapytania. Czy Dziki okażą się na tyle silne, aby sprostać wyzwaniu? Tego dowiemy się po 19:00.

Niespodziewane komplikacje

Dwie godziny później do walki staną devils.one oraz Wisła Płock. Drużyna z TaZem w szeregach dopiero co wygrała LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów, a już dziś musi stoczyć kolejny pojedynek. Warto tutaj wspomnieć, że dopiero co pojawiła się informacja o rozstaniu D1 ze swoją organizacją. Na ten moment nie wiadomo, co dalej, ale mocno liczę, że nie odbije się to na ich nadchodzącej grze. Mowa tutaj o pierwszym spotkaniu w ESL Mistrzostwach Polski, ale zapewne nie jest łatwo grać, gdy zachodzą tak poważne zmiany. Dlaczego doszło do tego właśnie teraz? Odpowiedzi na to pytanie udzielono w oficjalnym oświadczeniu:

Dlaczego więc rozwiązujemy kontrakty właśnie teraz? Wierzymy, że przez obecną formę sportową zawodników oraz wywalczony slot w EPL, to właśnie ten moment jest dla nich najlepszy na szukanie organizacji, która spełni ich wymagania dotyczące systemu pracy oraz warunków finansowych.

Mam nadzieję, że chłopaki szybko znajdą poważne wsparcie, dzięki któremu będą mogli rozwinąć skrzydła. Zanim jednak to nastąpi, tym bardziej włączcie dzisiaj stream ESL o 21:00. Niech wiedzą, że mają wsparcie u fanów. Natomiast całe spotkanie, niech wygra lepszy.

Zdjęcie: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: