Telekomy

eSIM w Orange teraz też na smartwatchach Galaxy Watch LTE. Sprawdzamy ceny

Grzegorz Ułan
eSIM w Orange teraz też na smartwatchach Galaxy Watch LTE. Sprawdzamy ceny
18

eSIM w Orange zadebiutował w pierwszej połowie grudnia, czyli kilka miesięcy po debiucie iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR, na których to eSIM w Orange do dziś tylko działał. Teraz eSIM aktywujecie również na smartwatchach Galaxy Watch LTE, dzięki usłudze - Ekstra karta eSIM.

O samym eSIM w Orange możecie przeczytać w naszym obszernym wpisie na ten temat, nowa usługa Ekstra karta eSIM to z kolei jeszcze większe możliwości nowego rozwiązania. Przede wszystkim pozwala ona na korzystanie z tego samego numeru na smartwachu, z którego korzystamy na naszym smartfonie. Możemy więc odbierać połączenia, dzwonić czy odpowiadać na wiadomości na zegarku i nie musimy mieć przy sobie smarfona. Co więcej, jeśli mamy dwa smartfony, dzięki tej usłudze możemy korzystać z tego samego numeru na drugim smartfonie i rozmawiać jednocześnie na obu w tym samym czasie.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska:

Smartwatch wyposażony w wirtualną kartę SIM może w wielu sytuacjach w pełni zastąpić telefon. To rozwiązanie docenią w szczególności te osoby, które chcą pozostać w kontakcie, ale nie zawsze chcą lub mogą mieć przy sobie smartfon, np. podczas uprawiania sportu. Ważna jest też synchronizacja – mimo że urządzenie łączy się z siecią niezależnie, korzysta z tego samego numeru co telefon, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Cieszę się, że z tych możliwości eSIM jako pierwsi będą mogli skorzystać właśnie klienci Orange Polska.

W ten sposób, dzięki nowej usłudze można korzystać z kilu urządzeń niezależnie, korzystając z jednej i tej samej oferty czy pakietu danych przyporządkowanemu abonentowi. I tak, można aktywować 4 karty obsługujące rozmowy, transmisję danych i SMS-y oraz 4 karty obsługujące tylko transfer danych. Ile to kosztuje? Pierwsza Ekstra karta eSIM jest za darmo, nie trzeba dodatkowo płacić za jej aktywację oraz zwolnieni jesteśmy z opłaty miesięcznej za usługę w wysokości 9,00 zł przez 3 miesiące, aktywacja każdej kolejnej karty kosztuje 5 zł. Co najważniejsze, nie podpisujemy tu cyrografu, kiedy zapotrzebowanie na którąś z kart się skończy, można w każdej chwili z niej zrezygnować.

Mamy eSIM, przydałoby się jeszcze mieć smartwatch Samsung Galaxy Watch LTE. Ten kupimy jedynie w Orange za 1 699,00 zł, aktualnie w polskich sklepach stacjonarnych jest wersja bez opcji aktywacji eSIM LTE za 1399,00 zł.

Właściwą wersję Samsung Galaxy Watch LTE eSIM możemy kupić bezpośrednio w Orange bez abonamentu za gotówkę. Z kolei jeśli zdecydujemy się na raty, wyjdzie to taniej, bo dla klientów Orange (a aktywną umową i planem komórkowym lub na internet mobilny) raty za ten zegarek wynoszą 80,00 zł i rozłożone są na 20 rat, tak więc koszt końcowy wyniesie 1 600,00 zł (Dzięki Marcin za cynk).

Źródło: Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu