Polska

Envelo Poczty Polskiej debiutuje na urządzeniach mobilnych

Grzegorz Ułan
Envelo Poczty Polskiej debiutuje na urządzeniach mobilnych
7

Dostaliśmy właśnie informację od Poczty Polskiej o wydaniu dedykowanej aplikacji mobilnej dla swojej nowej usługi Envelo. O jej premierze i szczegółach pisałem Wam wprost z konferencji, gdzie ogłoszono ją jako rewolucje w usługach pocztowych dostępnych przez Internet. Bez wątpienia okazało się to...

Dostaliśmy właśnie informację od Poczty Polskiej o wydaniu dedykowanej aplikacji mobilnej dla swojej nowej usługi Envelo. O jej premierze i szczegółach pisałem Wam wprost z konferencji, gdzie ogłoszono ją jako rewolucje w usługach pocztowych dostępnych przez Internet.

Bez wątpienia okazało się to rewolucyjnym krokiem, który wcześniej czy później powinien nastąpić ze strony Poczty Polskiej. Niemniej powstał dopiero teraz, ale w dość przystępnej i atrakcyjnie wykonanej formie. Brakowało jedynie do kompletu aplikacji mobilnej. Dostępna jest już własnie na Androida i iOS. Niestety w dość okrojonej postaci. Można powiedzieć, że to na razie powielenie, a ściślej mówiąc włączenie do osobnej aplikacji już istniejącej od jakiegoś czasu aplikacji, czyli Neokartki.

Teraz będzie dostępna w Envelo, która to w przyszłości powinna zawierać w sobie też pozostałe uruchomione usługi, czyli Neoznaczek i Neolist. Na dziś wzbogacona jest jedynie o wyszukiwarkę placówek pocztowych.

Mamy tu dostępną mapę z naszą lokalizacją, na której możemy wprowadzić filtr wyszukiwania dostępnych w pobliżu placówek. Każda placówka jest szczegółowo opisana wraz z godzinami otwarcia czy dostępnymi usługami.

Co do kosztów wysyłki takiej Neokartki, mamy dostępne dwie formy płatności. Kartą kredytową/płatniczą lub przy wykorzystaniu usługi Direct Biling, SkyCash, wtedy za usługę zapłacimy 4,99 zł. Możemy też skorzystać z usługi SMS Premium i tu już cena będzie wyższa, czyli 7,38 zł.

Osobiście wydaje mi się, że akurat wysłanie kartki wygodniejsze jest w wersji przeglądarkowej, próbowałem skomponować własną kartkę w tej aplikacji i trochę czasu mi to zajęło, zwłaszcza wybór odpowiedniego zdjęcia nie jest taki prosty. Najlepiej więc mieć je już gotowe (jeśli nie chcemy korzystać z gotowych szablonów), a więc dodatkowa praca, którą i tak musimy wykonać na komputerze. Dobrze jednak, że coś się ruszyło w kwestii dostępności tej usługi na urządzeniach mobilnych i czasem zobaczymy w niej wszystkie pozostałe usługi Poczty Polskiej.

Strona główna Envelo.
Aplikacja na Androida.
Aplikacja na iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskapoczta