Huawei

EMUI 10 dla Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro już dostępne w Europie!

Kamil Świtalski
29

No i ostatnia prosta. Wyczekiwana aktualizacja EMUI 10 dla smartfonów Huawei P20, Huawei P20 Pro oraz Huawei Mate 10 Pro trafia do Europy. Za kilka dni powinna być dostępna także dla polskich użytkowników.

Cierpliwość popłaca — o tym, że EMUI 10 zmierza do kolejnej fali starszych flagowców Huawei wiedzieliśmy już od dawna. Znany był także (przybliżony) czas ich premiery: mówiło się o początku czerwca. No i jest: EMUI 10 trafia na trzy flagowe modele Huawei, chociaż Polska wciąż czeka w kolejce. Ale jesteśmy już na ostatniej prostej.

Zobacz też: Oto lista smartfonów Huawei z aktualizacją do Android 10

Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro z EMUI 10

Jak informuje serwis Huawei Central, trzy świetne telefony doczekały się dnia, w którym można aktualizować oprogramowanie urządzenia w Europie. Nareszcie trafia tam wyczekiwana nakładka EMUI 10. Co prawda te same urządzenia na chińskim rynku mogą cieszyć się nią już od kilku dobrych miesięcy, ale nie ma co narzekać. Lepiej późno, niż później: wszystkie fajne nowości nareszcie dostępne będą także dla urządzeń, które może najlepsze czasy mają już za sobą, ale! Nie oznacza to, że w 2020 niedomagają — wręcz przeciwnie. Dzięki (zaskakująco niskiej) cenie i wysokiej jakości wykonania — wciąż są łakomym kąskiem.

Zobacz też: Aplikacje Google na Huawei już za pół roku?

Kiedy EMUI 10 dostępne będzie w Polsce dla smartfonów Huawei P20, P20 Pro oraz Mate 10 Pro? Tradycyjnie już — na dniach. To standardowe zagranie, że trzeba uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości — ale jak to zwykle bywa w przypadku takich nowości, udostępniane są one falami w kolejnych krajach. W Polsce mają pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni, także warto śledzić temat, bo nie jest wcale wykluczone, że posiadacze tych modeli doczekają się EMUI 10 jeszcze w tym tygodniu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: