Ebook

Legimi doczekało się prawdziwej konkurencji - EmpikGO z dwoma nowymi abonamentami

Grzegorz Ułan
Legimi doczekało się prawdziwej konkurencji - EmpikGO z dwoma nowymi abonamentami
36

Konkurencja dobra rzecz, przyda się i Legimi. EmpikGO, który do tej pory udostępniał trzy abonamenty Audiobooki bez limitu, Bajki do słuchania i Lektury szkolne, wzbogacił się o dwa nowe.

Dwie nowe pozycje w abonamentach EmpikGO są identyczne z tymi, które dotychczas oferowało Legimi. Zerknijmy najpierw na ofertę Legimi, abyśmy później mogli obie porównać.

Aktualnie Legimi ma dwie nielimitowane pozycje abonamentowe: ebooki bez limitu oraz ebooki+audiobooki bez limitu. Pierwszy abonament kosztuje 32,99 zł, jeśli podpisujemy umowe na rok (7 darmowego okresu próbnego) oraz 39,99 zł bez umowy, czyli w każdej chwili możemy zrezygnować z opłacania go. Drugi abonament wzbogacony jest o dostęp do audiobooków i płacimy za niego podobnie, albo 39,99 zł przy umowie albo 44,99 zł bez umowy.

Co jeszcze ważne do porównania, liczba ebooków, na stronie znalazłem zaktualizowaną 5 dni temu informację, że aktualnie w bazie Legimi jest dostęp do 20 000 ebooków.

Nowe abonamenty w EmpikGO

Co przygotował nowego Empik? Otóż wprowadził dwa nowe abonamenty, identyczne jak na Legimi, czyli ebooki bez limitu oraz ebooki+audiobooki bez limitu. Pierwszy oferuje dostęp do 25 000 ebooków (5 tysięcy więcej niż na Legimi), 14-dniowy okres próbny i możliwość rezygnacji w każdym momencie za 29,99 zł, czyli 10 zł taniej niż na Legimi.

W drugim abonamencie dochodzi dostęp do 3,5 tys. audiobooków, a za całość zapłacicie 39,99 zł, czyli 5,00 zł taniej niż na Legimi.

Pod tym wpisem Konrada, w którym porównywał EmpikGO do Storytel i Audioteki, pisaliście, że czekacie na jakąś alternatywę dla Legimi i myślę, że to się właśnie wydarzyło. Oczywiście trzeba najpierw przetestować i porównać w rzeczywistości, ale macie na to aż 14 dni bez opłat.

Aktualizacja

Po publikacji artykułu, otrzymaliśmy informację o aktualnych danych liczbowych od Legimi:

Właśnie korygujemy liczniki, nie wszędzie udało się to zrobić synchronicznie, stąd nieporozumienie – w Legimi mamy obecnie: ponad 60 000 tytułów dostępnych w abonamencie, z czego ok. 30 000 to tytuły polskojęzyczne (w tym 2,5 tys. audiobooków), a reszta – anglojęzyczne, z zasobów Legimi.de.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu