Antyapps

Embargo - Loyalty & Rewards -- Zbieraj wirtualne pieczątki i odbieraj nagrody!

Antyapps
Embargo - Loyalty & Rewards -- Zbieraj wirtualne pieczątki i odbieraj nagrody!
0

Pamiętacie jeszcze aplikację Kekemeke? Nie mam pojęcia, czy projekt jest nadal rozwijany, ponieważ zgodnie z informacjami z Google Play, ostatnia aktualizacja aplikacji miała miejsce 17 września 2020 roku. Wygląda jednak na to, że platforma umożliwiająca zbieranie tzw. „pieczątek” w formie cyfrowe...

Pamiętacie jeszcze aplikację Kekemeke? Nie mam pojęcia, czy projekt jest nadal rozwijany, ponieważ zgodnie z informacjami z Google Play, ostatnia aktualizacja aplikacji miała miejsce 17 września 2020 roku. Wygląda jednak na to, że platforma umożliwiająca zbieranie tzw. „pieczątek” w formie cyfrowej doczekała się konkurencji. Kilka dni temu podczas obiadu w Vegan Ramen Shop w Warszawie miałem okazję przetestować platformę Embargo. Aplikacja korzysta z własnych urządzeń wspieranych przez moduł NFC, co dodatkowo ułatwia kompletowanie wirtualnych naklejek umożliwiających odebranie darmowego posiłku, kawy lub innego smakołyka.

Moduł NFC znajdował się przy samej kasie, więc osoba wydająca posiłki nie musiała nawet zachęcać mnie do zainstalowania aplikacji, bo sam zwróciłem na nią uwagę. Utworzenie konta zajęło kilka sekund i po zapłaceniu za jedzenie musiałem jedynie zbliżyć smartfona do czytnika. W przypadku tej restauracji należy powtórzyć tę czynność 5 razy (oczywiście realizując 5 różnych zamówień), aby otrzymać 50% zniżki na ramen i 10 razy, aby 11 zupa była za darmo. Gdybyśmy mieli do czynienia z papierowym kartonikiem do zbierania pieczątek, chodziłoby po prostu o zdobycie odpowiednio 5 lub 10 stempli. Wirtualny odpowiednik jest zawsze w smartfonie i nie musimy się martwić o to, czy zabraliśmy do restauracji wizytownik, czy inny porfel.

Główny ekran aplikacji to skróty do posiadanych kart lojalnościowych, na których zbieramy wirtualne pieczątki. Co ważne, restauracje działające w sieciach agregują te same stempelki. Oprócz karty, mamy też dostęp do mapy ułatwiającej dotarcie do lokalu a także informacje o godzinach otwarcia. Chcąc dodać nową pieczątkę do kolekcji klikamy przycisk „collect stamp” i zbliżamy smartfon do czytnika NFC oznaczonego logo Embargo. Simple as that!

Pieczątki to jednak nie wszystko. Klikając ikonkę prezentu możemy przejść do sekcji nagród, które możemy odbierać w restauracjach partnerskich za sam fakt bycia w klubie Embargo. Czasami będzie to darmowy napój do zamówienia, innym razem kawa za pół ceny lub bezpłatne ciastko. Nie zabrakło też rabatów, które są dostępne w wybrane przez restauracje lub kawiarnie dni. Aplikacja oferuje również wyszukiwarkę pozwalającą odnaleźć nowe lokale zrzeszone w programie partnerskim. Możemy skorzystać z filtrów dzielących je tematycznie lub według położenia geograficznego. Aplikacja pozwala też wyświetlić lokale, które znajdują się najbliżej bieżącej lokalizacji użytkownika smartfona.

Embargo to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu raz na zawsze można zapomnieć o papierowych kartach lojalnościowych. Projekt ma szansę przetrwać tylko wtedy, gdy nowe restauracje i kawiarnie będą sukcesywnie dodawane do bazy. Na ten moment w Polsce udało mi się znaleźć lokale w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Kętrzynie, Zielonej Górze, Gdyni i Gorzowie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu