Antyapps

TCGplayer -- Sprawdź, ile warta jest Twoja kolekcja kart

Antyapps
TCGplayer -- Sprawdź, ile warta jest Twoja kolekcja kart
2

Kontynuuję moją podróż przez App Store i Google Play w poszukiwaniu najciekawszych aplikacji umożliwiających katalogowanie kart Pokemon. Tym razem trafiłem na produkcję, która nie tylko pozwala utworzyć rejestr dla naszej kolekcji, ale także wycenić ją w oparciu o średnie ceny rynkowe. A co najważni...

Kontynuuję moją podróż przez App Store i Google Play w poszukiwaniu najciekawszych aplikacji umożliwiających katalogowanie kart Pokemon. Tym razem trafiłem na produkcję, która nie tylko pozwala utworzyć rejestr dla naszej kolekcji, ale także wycenić ją w oparciu o średnie ceny rynkowe. A co najważniejsze, skorzystają z niej nie tylko kolekcjonerzy Pokemon TCG, ale również Magic: The Gathering, Yu-Gi-Oh!, Cardfight, Dragon Ball Super oraz Flesh and Blood.

Aplikacja TCGplayer to część popularnej platformy umożliwiającej handel kartami kolekcjonerskimi. Z jej pomocą będziecie mogli wycenić swój zbiór, a nawet wystawić go na sprzedaż. Tym, co na pewno docenią kolekcjonerzy jest skaner, który umożliwia sprawdzanie cen kart, bez konieczności ręcznego wpisywania danych. Kierujemy obiektyw aparatu na kartę i czekamy, aż aplikacja zidentyfikuje ją w swojej bazie. Trzeba jednak uważać, ponieważ algorytm jest tu niezwykle czuły. Bardzo łatwo przez przypadek zeskanować karty podwójnie lub potrójnie. Nie da się jednak ukryć, że lepiej w tę stronę. Miałem bowiem obawy co do tego, czy aplikacja faktycznie będzie rozpoznawała karty. Okazuje się, że robi to bez zarzutów!

Tak jak pisałem we wstępie, od dłuższego czasu szukam aplikacji, która pozwoli wygodnie katalogować karty. W przypadku TCGplayer mam jednak pewne wątpliwości co do tego, czy takie zastosowanie się sprawdzi. Trzeba się sporo naklikać, żeby utworzyć odpowiednie kolekcje i do każdej z nich dodać odpowiednie karty. Pamiętajmy o tym, że TCGplayer to nie tylko Pokemony, ale również wiele innych kolekcjonerskich gier karcianych. Nie mamy tu podziału na poszczególne serie, więc wszystko trzeba dodawać ręcznie.

TCGplayer to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko sprawdzić jaka jest średnia wartość danej karty. Aplikacja powinna spodobać się również sprzedawcom, którzy za jej pomocą mogą dotrzeć do kupców. Nie jestem jednak przekonany, czy chciałbym traktować tę platformę jako bazę informacji o mojej kolekcji. Jeśli chodzi o katalogowanie kart znacznie lepszym rozwiązaniem będzie DEX, TCG Companion lub Pokellector.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu