Antyapps

CapCut -- Aplikacja do montażu filmów od twórców TikToka

Antyapps
CapCut -- Aplikacja do montażu filmów od twórców TikToka
0

TikTok to niekwestionowany lider ostatnich lat, jeśli chodzi o platformy społecznościowe z których korzystają młodzi ludzie. Krótkie filmy, których nie da się przewinąć okazały się być idealnym pożeraczem czasu dla dzieciaków i nastolatków. Duża część sukcesu TikToka to moim zdaniem bardzo dobrze...

TikTok to niekwestionowany lider ostatnich lat, jeśli chodzi o platformy społecznościowe z których korzystają młodzi ludzie. Krótkie filmy, których nie da się przewinąć okazały się być idealnym pożeraczem czasu dla dzieciaków i nastolatków. Duża część sukcesu TikToka to moim zdaniem bardzo dobrze dopracowany algorytm, który uczy się gustu użytkownika i z dużą skutecznością poleca kolejne filmy. To jednak nie wszystko. Równie ważny jest sam content. Firma ByteDance, która stoi za sukcesem TikToka już w samej aplikacji oferuje rozbudowane narzędzia do tworzenia ciekawych materiałów wideo. Gdyby było Wam mało, w Google Play i App Store zadebiutowała niedawno ich nowa aplikacja. CapCut to platforma, która pomoże szybko i efektownie montować filmy.

Po uruchomieniu aplikacji musimy wyrazić zgodę na dostęp do biblioteki multimediów. Potem wystarczy już tylko wskazać filmy z których chcemy skorzystać i można zaczynać montaż.

Mimo że składanie materiału wideo na smartfonie byłoby wygodniejsze w poziomie, ByteDance trzyma się układu horyzontalnego, który jest przecież niejako znakiem rozpoznawczym TikToka. Obszar roboczy nie jest więc szczególnie ergonomiczny, ale o dziwo działa to całkiem sprawnie. Górna połowa ekranu to podgląd. Na dole będziemy zarządzać poszczególnymi kawałkami materiałów wideo, które wejdą w skład naszej produkcji. Pasek na samym dole to przyciski odpowiadające poszczególnym narzędziom. Po kliknięciu w ikonę odpowiadającą za tekst, muzykę, naklejki itd. pasek wyświetla kolejną sekcję narzędzi lub przenosi nas do pełnoekranowego menu.

Jak wygląda workflow jeśli chodzi o montaż filmów w aplikacji CapCut. Muszę przyznać, że nie jest źle! Biorąc pod uwagę to, że za pomocą aplikacji będziemy montować materiały wideo na TikToka, które nie przekraczają 1 minuty długości, raczej nie zgubicie się na niewielkim obszarze roboczym. Aplikacja pozwala skorzystać z bezpłatnej bazy dźwięków i piosenek. Zarządzanie ujęciami jest bardzo intuicyjne i w ciągu kilku minut będziecie w stanie nauczyć się obsługi tego narzędzia. Dodając do tego szerek efektów przejść, liczne naklejki, filtry i tła, otrzymujemy naprawdę przemyślaną mobilną platformę montażową. Bardzo ciekawym dodatkiem jest także możliwość usuwania tła. Okazuje sie, że w dzisiejszych czasach amatorski efekt greenscreeen można uzyskać bez specjalnego tła.

Gotowe filmy można eksprotować w kilku różnych rozdzielczościach: od 480p, aż do tworu oznaczonego jako 2K/4K (które w istocie wynosi 3840 na 2160 pikseli). Możemy też wybrać liczbę klatek na sekundę (od 24 do 60) i skorzystać z opcji Smart HDR (konwersja klipu do estetyki HDR).

Po kilkunastu minutach spędzonych z CapCut muszę przyznać, że jest to świetna alternatywa dla Clips z którego korzystałem do tej pory. Jeśli szukacie dla siebie prostego narzędzia do montażu, polecam sprawdzić ten tytuł przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szczególnie, że CapCut dostępny jest całkowicie za darmo!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu