Po Godzinach

Zobaczcie zwiastun Odysei Kosmicznej 2021. W roli głównej - Elon Musk

PW
Paweł Winiarski
9

Co tam nowy zwiastun Rambo, czy któregokolwiek serialu na Netflix. Elon Musk wystąpi w nowym filmie 2021: A SpecX Odyssey!

Ctrl Shift Face to ostatnio jeden z moich ulibionych kanałów na YouTube. Ktoś wrzuca tam tak zwane DeepFake - ale nie takie, jak myślicie. Podmienianie twarzy przez algorytm chyba już zawsze będzie kojarzyć się z branżą porno, a dokładnie podkładaniem facjat celebrytów na filmy dla dorosłych.

Tu pomysł jest zupełnie inny. Ctrl Shift Face podmienia twarze aktorów we fragmentach znanych filmów. Jedną z nowych "ofiar" jest Elon Musk, którego twarz podłożono pod fragment kultowego filmu 2001: Odyseja kosmiczna. Oczywiście tu nigdy nic nie jest w 100% idealnie, ale sami przyznacie, że wyszło świetnie.

Z innych świetnych przeróbek na pewno polecam Billa Hadera, który zamienia się w Arnolda Schwarzeneggera. Nie ukrywam, że w przypadku tego filmu wyszło trochę przerażająco.

Do tego Terminator 2 z Sylvestrem Stallone

https://www.youtube.com/watch?v=AQvCmQFScMA

No i Bruce Lee w jednej ze scen z pierwszego Matriksa.

Oglądając tego typu materiały zastanawiam się, czy algorytm będzie kiedyś na tyle zaawansowany, by zastąpić prawdziwych aktorów. Wyobraźcie sobie kino, w którym takie rzeczy są na porządku dziennym, a zamiast kupować czas i grę człowieka, kupuje się jego twarz. A potem algorytm podkłada ją pod jakiegoś kaskadera, czy kompletnie nieznaną postać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: