18

eInwestor – gra giełdowa bez wychodzenia z Facobooka

Szybko rośnie liczba dobrych polskich aplikacji na Facebooka. Do tego grona można śmiało zaliczyć grę eInwestor, która dostępna jest tylko na Facebooku. Dzięki niej każdy z nas może zostać wirtualnym inwestorem i zacząć swoją przygodę na giełdzie. Na początek dostajemy 100 tysięcy złotych, które oczywiście powinniśmy pomnożyć aby docelowo stać się finansowym rekinem :) Zaryzykowałem […]

Szybko rośnie liczba dobrych polskich aplikacji na Facebooka. Do tego grona można śmiało zaliczyć grę eInwestor, która dostępna jest tylko na Facebooku. Dzięki niej każdy z nas może zostać wirtualnym inwestorem i zacząć swoją przygodę na giełdzie. Na początek dostajemy 100 tysięcy złotych, które oczywiście powinniśmy pomnożyć aby docelowo stać się finansowym rekinem :)

Zaryzykowałem więc z moim wirtualnym majątkiem i zakupiłem akcje Agory, TVN, BZ WBK. Jutro okaże się czy warto inwestować w znane marki :)

Tak na poważnie to pamiętam chyba pierwszą tego typu grę zrobioną dawno dawno temu przez Onet – wtedy jeszcze była to klasyczna storna WWW. Teraz dzięki Facebookowi możemy dodać do takiej zabawy nieco rywalizacji między znajomymi, możemy też oczywiście chwalić się naszymi inwestycjami na naszym profilu itp.

W eInwestor gra już podobno 4,5 tysiąca osób, średnio wykonując 3 transakcje dziennie.Aplikacja ma zarabiać na siebie dzięki reklamą i pośrednictwu w sprzedaży usług finansowych. Jeśli chodzi o rozwój aplikacji to są plany związane z uruchomieniem sprzedaży funduszy inwestycyjnych oraz daniem możliwości udzielania pożyczek pomiędzy graczami.
Tak jak wspomniałem pobawiłem się chwilę w inwestora w eInwestor i mam kilka uwag. Przede wszystkim grze brakuje czegoś w stylu samouczka – jak rozumiem jest to zabawa dla dla początkujących i amatorów. Kolejna sprawa może bardziej błaha ale irytująca – przy każdej transakcji aplikacja koniecznie chce, żebyśmy pochwalili się nią zakupem na naszym profilu. Z czasem robi się to denerwujące bo więcej czasu spędza się na zamykaniu komunikatów niż na faktycznej grze.

Ostatnia rzecz jest najważniejsza – mam spore lagi jeśli chodzi o eInwestor. Nie wiem czy to chwilowe problemy czy też tak jest permanentnie. Klikam na przycisk kupuj i czekam na reakcję aplikacji nawet do kilku sekund. Tak samo wygląda sprawa z nawigowaniem po aplikacji. Problem ten powinien zostać rozwiązany jeśli autorzy chcą przyjąć dużo większą ilość graczy.