Startups

ebum.pl wygrywa Startup-IT

Grzegorz Marczak
ebum.pl wygrywa Startup-IT
14

Newsroom Chipa podaje, że serwis ebum.pl wygrał konkurs "Startup IT". Ponieważ nie jestem na czasie jeśli chodzi o konkursy na startupy (zgubiłem się już w ilości spotkań branżowych, konkursach, festiwalach i konferencjach - za dużo tego jak dla mnie) dlatego z dużym zaciekawieniem przeczytałem o ni...

Newsroom Chipa podaje, że serwis ebum.pl wygrał konkurs "Startup IT". Ponieważ nie jestem na czasie jeśli chodzi o konkursy na startupy (zgubiłem się już w ilości spotkań branżowych, konkursach, festiwalach i konferencjach - za dużo tego jak dla mnie) dlatego z dużym zaciekawieniem przeczytałem o nieznanym mi do tej pory serwisie ebum.pl

Okazuje się, że zwycięzca konkursu Startup IT to bardzo profesjonalnie wykonany serwis z ogłoszeniami na temat wynajmu mieszkań, domów i pokoi.Zaletą serwisu ma być przyjazny interfejs użytkownika oraz fakt, że serwis zawiera ogłoszenia nie starsze niż dwa tygodnie.

Sprawdziłem więc jak wygląda baza z ogłoszeniami (serwis powstał w czerwcu 2007 roku). Szukając mieszkania bez zawężania wyników poprzez podanie jakichkolwiek kryteriów otrzymałem 105 ogłoszeń, dla porównania gratka.pl z dwóch ostatnich tygodni jeśli chodzi o wynajem tylko mieszkań posiada około 6,000 ogłoszeń. Chyba nie ma co się łudzić gdzie pójdzie szukać ogłoszeń potencjalny najemca?

Oczywiście trzeba popatrzeć co konkurs Startup IT oceniał, a było to :

    1. Przejrzystość serwisu.
    2. Atrakcyjność serwisu.
    3. Architektura informacji.

Biorąc pod uwagę takie kryteria oceny ebum.pl na pewno zasłużył na zwycięstwo - jest to moim zdaniem profesjonalnie zrobiony serwis z ogłoszeniami. Co jednak można powiedzieć o drugim (sklep internetowy monitoruj.pl) i trzecim miejscu (katalog hoteli i obiektów konferencyjnych mojekonferencje.pl)?

Abstrahując od sensu i rangi takich konkursów to jestem zdania, że na pierwszym miejscu zawsze należy oceniać skuteczność czy tęż osiągnięte cele danych starupów a nie ich atrakcyjność czy architekturę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu