Świat

eBay pozywa Craigslist o nierentowne działania ?!

Grzegorz Marczak
eBay pozywa Craigslist o nierentowne działania ?!
7

Image via WikipediaEbay gigant aukcji internetowych posiada 28,4 procent akcji jednego z największych i najbardziej znanych serwisów z ogłoszeniami czyli Craigslist. Ostatnie poczynania właściciela i CEO Craigslist nie spodobały się firmie Ebay i postanowiła pozwać firmę oraz personalnie właścic...

eBay corporate logoImage via WikipediaEbay gigant aukcji internetowych posiada 28,4 procent akcji jednego z największych i najbardziej znanych serwisów z ogłoszeniami czyli Craigslist.

Ostatnie poczynania właściciela i CEO Craigslist nie spodobały się firmie Ebay i postanowiła pozwać firmę oraz personalnie właściciela i szefa firmy do sądu. Ebay pozywa Craigslist o działania przyczyniające się do spadku rentowności firmy, który według pozywającego wynosi nawet ponad 10%

Co ciekawe w swoim pozwie Ebay domaga się uchylenia przez sąd decyzji zarządu Craigslist, które to negatywnie wpłynęły na wartość udziałów jakie posiada Ebay, niestety decyzje o których mowa nie zostały dotychczas podane ?!

Craigslist na razie poza jednym lakonicznym stwierdzeniem Craiga Newmarka „We're still trying to digest it” nie komentował oficjalnie pozwu i całej sytuacji.

Dość dziwny pozew eBay tym bardziej, że wzrosty dochodów jakimi może pochwalić się Craigslist jest dość imponujący (estymacje na ten rok to 81 milionów dolarów czyli o 47% więcej niż w roku ubiegłym) :Rentowność serwisu oraz sposób jego zarządzania jest również chwalony przez analityków zajmujących się tym segmentem rynku:

Craigslist is generating an amazing amount of money for a company that has just 25 employees, and charges below-market rates for a tiny percentage of its ads,”

Bardzo ciekawe o co tak naprawdę chodzi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

EBay