Świat

Google najbardziej wartościową marką!

Grzegorz Marczak
Google najbardziej wartościową marką!
9

Millward Brown opublikował swój doroczny raport najbardziej wartościowych marek na świecie - Google zajęło w nim pierwsze miejsce z wyceną swojego brandu sięgającą ponad 86 miliardów dolarów! W rankingu tym warto zwrócić uwagę na dynamikę i wycenę marki Apple, która zrobiła według autorów...

Millward Brown opublikował swój doroczny raport najbardziej wartościowych marek na świecie - Google zajęło w nim pierwsze miejsce z wyceną swojego brandu sięgającą ponad 86 miliardów dolarów!W rankingu tym warto zwrócić uwagę na dynamikę i wycenę marki Apple, która zrobiła według autorów raportu największy postęp jeśli chodzi o przyrost wartości. Kolejną ciekawostką jest fakt, że z pierwszej 10 najbardziej wartościowych marek aż 6 należy do sektora technologicznego a tylko 3 z nich reprezentują tak zwaną branżę FMCG (Coca Cola, Mcdonald, Marlboro).

Autorzy raportu zwracają uwagę na bardo dużą dynamikę jeśli chodzi o sektor technologiczny (w tym operatorów mobilnych) który w rankingu TOP 100 reprezentowany jest przez 28 firm, które wzrostem swojej wartości stanowią ponad połowę wzrostu wszystkich firm z rankingu.

Inne ciekawe przemyślenia odnośnie raportu i jego wyników można znaleźć na zdnet.com (skąd zapożyczyłem obrazek) i na guardian.co.uk .

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMicrosoftApplebrand