e-sport

E-sportowcy to charytatywne stworzenia

KO
Kamil Ostrowski
10

E-sport ma wiele obliczy. Miewa wzloty, a czasami zdarza mi się również napisać coś przykrego, albo poruszyć drażliwy temat. Na szczęście dzisiaj zabraknie kontrowersji i będzie o jasnej stronie wirtualnych zmagań. Scena e-sportowa – zarówno działacze, amatorzy i profesjonaliści  a także zawodnicy,...

E-sport ma wiele obliczy. Miewa wzloty, a czasami zdarza mi się również napisać coś przykrego, albo poruszyć drażliwy temat. Na szczęście dzisiaj zabraknie kontrowersji i będzie o jasnej stronie wirtualnych zmagań. Scena e-sportowa – zarówno działacze, amatorzy i profesjonaliści  a także zawodnicy, po raz drugi łączą się i pragną pomóc dzieciom z Domów Dziecka.

W ubiegłym roku „Esportową Paczkę” przygotowano dla Domu Dziecka w Krośnie, tym razem zbiórka dotyczyć będzie Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy. Charytatywnie, od tych „odmóżdżonych i nawiedzonych kandydatów na morderców”.

W 2012 w zbiórkę zaangażowało się bardzo dużo osób, w tym Bartosz „Bartas” Tritt, wicemistrz świata w FIFA, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych e-sportowców w Polsce. Za organizację odpowiadają dwie postaci rozpoznawalne w świecie e-sportów – Paweł Książek (którego również mieliście okazję czytać na łamach Antyweb.pl) oraz Marcin Kilar.

Przez cały miesiąc można wysyłać artykuły życia codziennego i pieniądze. Zebrane datki zostaną przekazane na początku czerwca. Postępy akcji możecie śledzić za pośrednictwem odpowiedniej strony na Facebooku. Pojawiły się już pierwsze datki, w tym edycja kolekcjonerska StarCrafta II:  Heart of The Swarm przekazana przez Tadeusza Zielińskiego z cdp.pl czy rzeźba Diablo III wykonana przez Szczepana Rachwała, które to przedmioty wylądują na aukcjach internetowych. Natomiast serwis 1ndieworld przekazał t-shirt podpisany przez całą rzeszę osób związanych z branżą, m.in. Adriana Chmielarza, Krzysztofa Gonciarza, Remigiusza „Rocka” Maciaszka czy Jakuba Ćwieka.

Akcja jest super, a przy tym organizowana jest bardzo sprawnie – śledziłem ją niemal od samego początku w zeszłym roku. Wysłałem nawet wtedy figurkę kolekcjonerską z gry Mass Effect 3 – nie jestem pewien czy dotarła na czas, ale mam nadzieję że tak, bo w tym roku nie ma ani słowa o przesyłaniu zabawek ;)

Darowizny finansowe można przesyłać na konto domu dziecka: 76 8642 1139 2013 3916 6285 0001 z dopiskiem Esportowa Paczka.

Źródło: https://www.facebook.com/EsportowaPaczka

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu