Moje przemyślenia

Dzięki sprzedaży udziałów w Mall.cz MCI miało najlepszy rok w historii spółki

GM
Grzegorz Marczak
7

MCI pochwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz listą przeprowadzonych inwestycji i wyjść w roku 2012. Dane są naprawdę imponuję jak na tę branżę czyli inwestycje technologiczne i głównie internetowe. Wypracowali ponad 41 milionów zysku netto co w porównaniu z rokiem wcześniej gdzie zysk był...

MCI pochwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz listą przeprowadzonych inwestycji i wyjść w roku 2012. Dane są naprawdę imponuję jak na tę branżę czyli inwestycje technologiczne i głównie internetowe. Wypracowali ponad 41 milionów zysku netto co w porównaniu z rokiem wcześniej gdzie zysk był na poziomie 18,7 miliona daje naprawdę potężny skok.

Grupa MCI zgodnie z oczekiwaniami odnotowała dobre wyniki finansowe. W 2012 r. osiągnęła 41,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy rekordowym poziomie wyjść z inwestycji w kwocie ok. 200 mln zł. W 2012 r. do jego portfolio dołączyły 4 perspektywiczne spółki a w dniu publikacji wyników za 4Q 2012 r. ogłoszono podpisanie umowy na zakup akcji w tureckiej spółce giełdowej Indeks. Posiadając rekordową w historii płynność MCI zamierza w 2013 r. przeprowadzić 4 do 6 projektów inwestycyjnych przeznaczając na ten cel kilkaset milionów złotych.

Jeśli jednak przyjrzymy się wyjściom w 2012 roku to zobaczymy, że dominującym udziałowcem sukces MCI była sprzedaż akcji w Mall.cz. MCI Management za swój 18 procentowy pakiet zainkasował 38,5 mln euro (inwestują 20 milionów złotych), co stanowiło równowartość ok 165 milionów złotych. Wygląda więc na to, że reszta wyjść w 2012 roku opiewała na kwotę 35 milionów złotych.

Następny rok będzie więc nieco trudniejszy ponieważ drugiego takie złotego jajka jak Mall.cz w porfelu MCI nie widziałem (chyba, że coś przegapiłem). Niezależnie jednak od tego jak wygenerowane zostały rekordowe przychody to MCI należą się gratulacje za wyniki za 2012 rok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup