7

Dzięki sprzedaży udziałów w Mall.cz MCI miało najlepszy rok w historii spółki

MCI pochwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz listą przeprowadzonych inwestycji i wyjść w roku 2012. Dane są naprawdę imponuję jak na tę branżę czyli inwestycje technologiczne i głównie internetowe. Wypracowali ponad 41 milionów zysku netto co w porównaniu z rokiem wcześniej gdzie zysk był na poziomie 18,7 miliona daje naprawdę potężny skok. Grupa MCI zgodnie […]

MCI Management S.A.

MCI pochwalił się swoimi wynikami finansowymi oraz listą przeprowadzonych inwestycji i wyjść w roku 2012. Dane są naprawdę imponuję jak na tę branżę czyli inwestycje technologiczne i głównie internetowe. Wypracowali ponad 41 milionów zysku netto co w porównaniu z rokiem wcześniej gdzie zysk był na poziomie 18,7 miliona daje naprawdę potężny skok.

Grupa MCI zgodnie z oczekiwaniami odnotowała dobre wyniki finansowe. W 2012 r. osiągnęła 41,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy rekordowym poziomie wyjść z inwestycji w kwocie ok. 200 mln zł. W 2012 r. do jego portfolio dołączyły 4 perspektywiczne spółki a w dniu publikacji wyników za 4Q 2012 r. ogłoszono podpisanie umowy na zakup akcji w tureckiej spółce giełdowej Indeks. Posiadając rekordową w historii płynność MCI zamierza w 2013 r. przeprowadzić 4 do 6 projektów inwestycyjnych przeznaczając na ten cel kilkaset milionów złotych.

Jeśli jednak przyjrzymy się wyjściom w 2012 roku to zobaczymy, że dominującym udziałowcem sukces MCI była sprzedaż akcji w Mall.cz. MCI Management za swój 18 procentowy pakiet zainkasował 38,5 mln euro (inwestują 20 milionów złotych), co stanowiło równowartość ok 165 milionów złotych. Wygląda więc na to, że reszta wyjść w 2012 roku opiewała na kwotę 35 milionów złotych.

Następny rok będzie więc nieco trudniejszy ponieważ drugiego takie złotego jajka jak Mall.cz w porfelu MCI nie widziałem (chyba, że coś przegapiłem). Niezależnie jednak od tego jak wygenerowane zostały rekordowe przychody to MCI należą się gratulacje za wyniki za 2012 rok.