Wearables

Dzięki nowemu procesorowi Snapdragon Wear 2100 smartwatche będą dłużej działać na jednym ładowaniu

Paweł Winiarski
Dzięki nowemu procesorowi Snapdragon Wear 2100 smartwatche będą dłużej działać na jednym ładowaniu
2

Nowy procesor od Qualcomma ma zużywać o 25% mniej energii niż stosowany aktualnie w smartwatchach Snapdragon 400. Snapdragon Wear 2100 wydłuży więc czas pracy na jednym ładowaniu, choć nie na tyle długo, byśmy zauważyli znaczącą różnicę. Szkoda.

Poza niższym poborem energii, Snapdragon Wear 2100 jest o 30% mniejszy od czterysetki. Znajdują się w nim cztery rdzenie Cortex-A7, taktowane zegarem do 1,2 GHz oraz grafika Adreno 304. Dzięki temu rozwiązaniu smartwatch ma mieć możliwość wyświetlania obrazu o rozdzielczości 650x480 pikseli z odświeżaniem 60Hz.

Aktualnie nad sprzętem opartym o nowy chipset pracuje LG, choć szczegółów dotyczących urządzenia nie ujawniono. Wiemy natomiast, że na rynek trafią urządzenia z dwiema wersjami chipsetu. Jeden pozwoli wykorzystać łączność Bluetooth i Wifi, drugi natomiast również 2G/3G/LTE. Chip ma również wspierać moduły GPS i NFC oraz Quick Charge 2.0.

Snapdragon Wear 2100 trafi zapewne nie tylko do zegarków, ale również opasek fitnessowych lub innych urządzeń ubieralnych.

grafika: 1

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SnapdragonQualcomm