Gry

Dzięki GOG Connect przypiszesz wybrane gry ze Steama na swoje konto GOG.com

Konrad Kozłowski
Dzięki GOG Connect przypiszesz wybrane gry ze Steama na swoje konto GOG.com
20

Takiego ruchu ze strony cyfrowego sklepu online z grami chyba nikt by się nie spodziewał. Zaledwie kilkoma kliknięciami można przenieść część swojej cyfrowej biblioteczki z jednej platformy na drugą. Haczyk? Jak na razie jest ich kilka, ale sam pomysł na funkcję GOG Connect i decyzja o jej zaoferowaniu graczom są zdecydowanie godne pochwały.

Oczywiście pierwszy z haczyków, jak mogliście się już domyślić, jest lista gier, które możemy zaimportować ze Steama do kolekcji na GOG. Obecnie zawiera ona około 20 pozycji, wśród których znajduje się kilka bardziej znanych, lecz liczbowo nie robi jeszcze dużego wrażenia. Są to między innymi:

  • The Witness
  • FTL: Faster Than Light
  • The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut
  • Galactic Civilizations 3
  • Trine Enchanted Edition
  • Saints Row 2
  • Shadowrun Returns
  •  The Witcher: Enhanced Edition

Drugą z najbardziej odczuwalnych przeszkód są kwestie techniczne, czyli sam proces "importowania" gier z jednego sklepu do drugiego. Zanim stało się to możliwe na moim koncie musiałem zaczekać od wczorajszego wieczora do dzisiejszeg południa. W południe zapoznałem się z kolejnym komunikatem zapowiadającym nawet kilkudniowe oczekiwanie na sprawdzenie zawartości mojego konta na Steam, zanim gry zostaną ewentualnie przypisane także do mojego konta na GOG.com. W mojej kolekcji Steam nie znalazła się ani jedna taka gra, lecz kilku znajomych, którym również udało się sfinalizować cały proces, już dysponuje dostępem do tych tytułów. Sami możecie zrobić to na tej stronie.

Co istotne, bardziej niż zalecane jest regularne odwiedzanie podstrony dedykowanej GOG Connect, ponieważ lista tytułów nie jest niezmienna. W grę wchodzą czasowe promocje, dlatego może się zdarzyć, że dostępna dzisiaj gra zniknie z oferty w przeciągu miesiąca czy tygodnia. GOG zapowiada też, że już teraz prowadzone są rozmowy z wydawcami i twórcami gier odnośnie rozszerzenia listy o kolejne gry.

GOG Connect jest wyjątkową funkcją głównie z powodu praktyk samego sklepu GOG. Sprzedawane na tej platformie gry nie posiadają żadnych blokad DRM, a często wraz z samą grą otrzymujemy wiele przeróżnych dodatków, jak ścieżki dźwiękowe, poradniki, zestawy tapet i inne. Domyślam się, że są gracze, którzy doceniają GOG Connect i będą z takiego obrotu sprawy zadowoleni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GrysteamgogGOG.com