Technologie

Dyski twarde Skyhawk w nowoczesnych systemach monitoringu Kenik

Redakcja Antyweb
Dyski twarde Skyhawk w nowoczesnych systemach monitoringu Kenik
5

Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa zmieni świat. Zmienią się nasze zachowania, przyzwyczajenia, metody pracy. Naukowcy twierdzą, że bardziej uzależnimy się od technologii. Internet będzie odgrywał coraz większą rolę w naszym życiu. Będziemy postawieni przed koniecznością przechowywania i przetwarzania rosnącej liczby danych. Według badania IDC (International Data Corporation), sprzed pandemii, w 2025 r. w przestrzeni cyfrowej będzie ponad 175 zettabajtów danych, z czego około 10% będą to dane kluczowe, szczególnie istotne dla naszej cywilizacji. Eksperci IDC określili je jako „hiperkrytyczne”, czyli takie, które będą miały bezpośredni wpływ na zdrowie i życie ludzi. Wśród nich, bardzo ważną rolę, będą pełniły zapisy z monitoringu, dokumentacja medyczna, dane z elektrowni atomowych czy z urządzeń nadzorujących transport lotniczy. Wyzwaniem stanie się bezpieczne przechowywanie takiej ilości informacji.

Pandemia wpłynie również na rozwój monitoringu. Nowoczesne systemy rejestracji i przetwarzania obrazu, pozwolą nam nie tylko na wczesną eliminację zagrożenia, ale pomogą w organizacji naszej pracy. Kamery termowizyjne, mogące rozpoznać osoby o podwyższonej temperaturze ciała (potencjalnie zarażone wirusem), czy inteligentne kamery zliczające przepływ ludzi, staną się powszechne. Będziemy zmuszeni oddać część naszej prywatności w zamian za bezpieczeństwo.

Seagate Skyhawk – serce monitoringu Kenik

Podstawowym przeznaczeniem rejestratorów KENIK jest budowa wysokowydajnych systemów monitoringu, które mogą wspomagać zarządzanie przedsiębiorstwem. Zapis wideo, inteligentna analiza obrazu, możliwość integracji z zamkiem elektronicznym, czy systemem alarmowym umożliwiają zbudowanie kompleksowego zabezpieczenia firmy.

Najważniejszym elementem każdego systemu monitoringu jest miejsce, gdzie są składowane dane. Specjalistyczne dyski twarde w które są zaopatrzone rejestratory, pracują bowiem, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dedykowane do rejestratorów, pamięci masowe posiadają szereg rozwiązań niespotykanych w klasycznych dyskach desktopowych.

Seagate, światowy lider w produkcji nośników pamięci, opracował linię dysków Skyhawk, przystosowanych do ciągłego zapisu obrazu w monitoringu wideo.  Z uwagi na możliwość pracy pod dużym obciążeniem, niski poziom zużycia energii, długookresową niezawodność, jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań w magnetowidach cyfrowych czy rejestratorach sieciowych. Rejestratory KENIK zapisują na nich, obok obrazu z kamer, informacje związane z obsługą sztucznej inteligencji, między innymi analizę obrazu IVS czy dane do rozpoznawania twarzy.

Dyski Skyhawk, dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu ImagePerfect  potrafią wspierać zapis oraz magazynować ponad 10 tys. godzin obrazu w wysokiej rozdzielczości  i obsługiwać do 64 kamer na jeden dysk. Nominalne obciążenie nośników Skyhawk jest trzy razy wyższe od tego co oferują klasyczne desktopowe dyski twarde i sięga wartości 180 TB/rok. Specjaliści Seagate szacują średnią trwałość napędów Skywhawk na milion godzin bezawaryjnej pracy.

Wbudowane czujniki drgań wywołanych przez ruch obrotowy, pozwalają na pracę w systemach wielokieszeniowych, co umożliwia budowę macierzy dyskowych RAID. Serwomechanizmy Seagate AccuTrac zapewniają niezawodną wydajność podczas pracy w trudnych warunkach.

W rejestratorach KENIK, wyposażonych w dyski Skyhawk dane zapisywane są jednocześnie na dwóch nośnikach. Dzięki temu awaria jednego z dysków nie oznacza utraty plików.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w budowie i konfiguracji systemów monitoringu, do rejestratorów KENIK, rekomendujemy dyski twarde Seagate Skyhawk, które cechują się dużą trwałością i niezawodnością. Dane z monitoringu są szczególnie cenne, dlatego warto wybrać renomowane nośniki HDD. - podsumowuje specjalista do spraw systemów monitoringu Eltrox.pl - Krzysztof Olejniczak.

W trosce o bezpieczeństwo zapisanych danych, Seagate objął wszystkie napędy linii Skyhawk 3 letnią gwarancją. Dodatkowo Seagate opcjonalnie oferuje program odzyskiwania danych RESCUE. Niezależnie od tego w jaki sposób dysk zostanie uszkodzony (działanie wirusa, awaria, czy celowe zniszczenie przez przestępcę), dysk można przekazać specjalistom z Seagate, którzy z ponad 90% skutecznością przywrócą utracone dane.

 

Monitoring Kenik – zdalne zarządzanie przedsiębiorstwem

Rejestratory KENIK KG-NVR60832-I wyposażone w dyski twarde Skyhawk to centrum nowoczesnego inteligentnego systemu monitoringu. KENIK KG-NVR60832-I potrafi nagrywać obraz najwyższej jakości o rozdzielczości 4k z 32 kamer jednocześnie.

Oprogramowanie, pozwala na rozpoznawanie twarzy i porównywanie ze wzorcem zapisanym w bazie danych. Wykrywane twarze są na bieżąco zapamiętywane, co umożliwia przeszukiwanie nagrań po wskazaniu zdjęcia danej osoby. Możliwe jest również ustawienie białej i czarnej listy ludzi, których można wpuścić do budynku. Rejestrator połączony z systemem alarmowym  może uruchamiać syrenę, wtedy, gdy do firmy usiłuje wtargnąć osoba nieuprawniona.

Dzięki inteligentnej analizie twarzy, system może kontrolować pracowników przychodzących do biura i automatycznie zliczać ich czas pracy. Wystarczy, że kamera zauważy osobę, prześle informację do rejestratora, który wywoła odpowiednią procedurę np.: otworzy drzwi, rozbroi alarm, czy zapisze godzinę wejścia w bazie danych.

Inteligentna analiza obrazu IVS umożliwia ustawienie zdarzeń na które rejestrator ma zareagować w zdefiniowany sposób. W przypadku: wykrycia intruza, przekroczenia określonej linii, opuszczenia określonego obszaru, czy zauważenia szybko poruszającego się obiektu, rejestrator może wszcząć alarm, zablokować drzwi lub wysłać email do administratora. Zwiększa to skuteczność monitoringu i bezpieczeństwo kontrolowanego obiektu.

Dyski Seagate Skyhawk z linii AI dedykowane do pracy w systemach inteligentnej analizy obrazu, posiadają szereg rozwiązań wspomagających system monitoringu oraz charakteryzują się czasem bezawaryjnej pracy na poziomie 1,5 mln. godzin przy obciążeniu 550 TB/rok.

Obraz z systemu monitoringu, obok zapisu na dysku twardym może być przesłany na dysk w chmurze. Zapewnia to dodatkową kopię zapasową, która zabezpiecza nagrania. Rejestrator współpracuje z popularnymi usługami sieciowymi takimi jak Google Drive i Dropbox.

Dzięki darmowej aplikacji uCloud Cam mamy możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamery, na tablecie lub smartfonie. Daje to możliwość kontroli tego co się dzieje w przedsiębiorstwie z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentny system monitoringu zbudowany w oparciu o rejestratory KENIK KG-NVR60832-I i dyski twarde z rodziny Skyhawk to rozwiązanie, które z powodzeniem zadba o bezpieczeństwo naszych miejsc pracy, biur, galerii handlowych, hoteli czy banków.

-

Artykuł powstał we współpracy z firmą Eltrox. Opisywane produkty są dostępne na www.eltrox.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu