Google

Dysk Google ze zmienionym interfejsem, zupełnie jak na Gmailu

Grzegorz Ułan
Dysk Google ze zmienionym interfejsem, zupełnie jak na Gmailu
5

Google Dysk staje się w ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem przechowywania plików, a także ich przygotowywania i edycji. Firma Google oferuje swoim użytkownikom coraz to więcej usług, z których można korzystać posiadając konto pocztowe Gmail. Użyteczność oferowanych usług stale rośnie, a firma regularnie udoskonala swoje produkty, dodając nowe funkcjonalności lub poprawiając interfejs. Czego możemy spodziewać się tym razem? Rewolucja czy kosmetyka?

Zmiany w Google Dysk - rewolucja czy kosmetyka?

Zmiany w przypadku Google Dysk nie będą aż tak znaczące. Firma zaznacza, że nie będzie tu żadnych zmian funkcjonalnych, co miało miejsce w przypadku nowego Gmaila, gdzie pojawiło się sporo nowych funkcji przeniesionych z Google Inbox, jak na przykład odkładanie korespondencji na później.

W Google Dysk odświeżony zostanie przede wszystkim wygląd, będzie jaśniejsze tło w miejsce dotychczasowego szarego, zmienione fonty w nagłówkach, przeniesione przyciski ustawień czy pomocy z menu funkcji do górnego menu. Ponadto w firmowych kontach logo firmy przeniesione zostanie na prawą stronę, a po lewej będzie wyświetlać się logo Google Drive na wszystkich kontach. No i przycisk nowego dokumentu zmieniony na nowy, podobny do tego na Gmailu, odpowiadającym za nową wiadomość.

Google zmiany tłumaczy dbaniem o spójność interfejsów wszystkich produktów G Suite, więc prawdopodobnie i pozostałe doczekają się podobnych zmian. Osobiście zastanawiam się, co dalej będzie z Google Inbox, który zaczyna pasować tu jak pięść do nosa. Swoją funkcję testową wykonał, wszystkie funkcjonalności, które przypadły do gustu użytkownikom przenieśli do Gmaila, tak więc zadanie wykonane. Chyba, że nadal będzie to dla Google właśnie taka platforma testowa do nowych funkcji, które będą wprowadzane w przyszłości.

Źródło: G Suite Updates.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu