Gry

Najpierw Cyberpunk 2077, teraz Dying Light 2. Świetna polska gra zalicza poślizg

Paweł Winiarski
Najpierw Cyberpunk 2077, teraz Dying Light 2. Świetna polska gra zalicza poślizg
9

Polskie studia produkujące gry jakoś nie mają szczęścia do tegorocznych premier. Po odejściu od kwietniowej daty przez CD Projekt Red, kolejny w kolejce jest Techland. Dying Light 2 zalicza poślizg i nie ukaże się wiosną tego roku.

O tym, że Dying Light 2 nie ukaże się wiosną tego roku (jak zapowiadano), plotkowano w kuluarach już od jakiegoś czasu. Spekulowano też, że oficjalne ogłoszenie poślizgu jest już tylko formalnością - no i stało się, Techland jasno napisał w swoim oświadczeniu na Twitterze, że nie wyrobi się z premierą gry na wiosnę tego roku.

Kiedy ukaże się Dying Light 2?

Tym razem polska firma podeszła do tematu o wiele bezpieczniej i…nie ogłosiła nowej daty premiery. Twórcy tłumaczą, że potrzebują więcej czasu na skończenie tak dużej produkcji, a za jakiś czas ujawnią kolejne szczegóły dotyczące kontynuacji.

Dying Light 2 nie ukaże się wiosną tego roku. Czy to dobrze?

Dla tych, którzy zaznaczyli sobie czerwonym flamastrem wiosnę 2020 jako moment, w którym zagrają w Dying Light 2 - na pewno nie. Sam wychodzę jednak z założenia, że lepiej zasnąć zęby, przełknąć przełożenie premiery niż grać w niedopracowaną produkcję, która przy okazji jest łatana przy każdej możliwej okazji. Szczególnie, że Dying Light było świetne i dwójka wzbudza ogromne nadzieje. Techland to bardzo zdolna ekipa ze świetnym pomysłem na swojego FPS-a i szkoda byłoby, aby druga części DL była niedopracowana. Więc tak, w ogólnym rozrachunku to dobrze, że dostaniemy lepszą grę, choć oczywiście źle, że musimy czekać dłużej.

To nie jest dobra wiosna dla fanów gier

Najpierw Final Fantasy VII Remake, później Cyberpunk 2077, teraz Dying Light 2. Wykruszają nam się te premiery pierwszej połowy 2020 roku jedna po drugiej. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo ciekawie, szczególnie że najwięcej hitów zawsze wychodzi na jesieni - tak mielibyśmy również fajną wiosnę. Pozostaje więc tylko czekać na nowe szczegóły dotyczące gry i może nową datę premiery - oby udało się skończyć Dying Light 2 i wypuścić jeszcze w tym roku.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu