Asus

Drugi ZenWatch będzie pracować nawet tydzień na jednym cyklu ładowania

Jakub Szczęsny
Drugi ZenWatch będzie pracować nawet tydzień na jednym cyklu ładowania
5

Pierwszy smartwatch od Asusa - ZenWatch został wypuszczony na rynek w 2014 roku i od razu uznano go za jeden z ładniejszych inteligentnych zegarków na rynku. Oprócz tego - produkt Asusa nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle konkurencji. Jednak uroku nie można było mu odmówić. Urok jednak t...

Pierwszy smartwatch od Asusa - ZenWatch został wypuszczony na rynek w 2014 roku i od razu uznano go za jeden z ładniejszych inteligentnych zegarków na rynku. Oprócz tego - produkt Asusa nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle konkurencji. Jednak uroku nie można było mu odmówić.

Urok jednak to nie wszystko i Asus dobrze o tym wie. Jonney Shih z Asusa powiedział nieco więcej na temat nowego ZenWatcha i ten według jego słów będzie posiadać nieco bardziej uproszczoną budowę, aby wyciągnąć z niego jak najdłuższy czas pracy na jednym cyklu ładowania. W toku jego wypowiedzi padło nawet stwierdzenie, iż będzie to tydzień.

Obecnie inteligentne zegarki oferują około dwóch dni pracy na jednym ładowaniu, co nie jest wartością wielką. Szczególnie jeśli mówimy o zegarkach, które pierwotnie znamy jako urządzenia raczej długowieczne. Mój zegarek z komunii działa już od prawie piętnastu lat na jednej malutkiej bateryjce - myśl o tym, że mógłbym założyć na rękę coś, co działa jedynie dwa dni nie sprawia u mnie miłego zawrotu głowy.

Tydzień to już dużo - zwłaszcza jeśli mówimy o inteligentnym zegarku, którego funkcjonalność jest dużo szersza, niż w przypadku protoplasty inteligentnego rozwiązania.

Jeśli jesteście zainteresowani rozwiązaniem do Asusa - musicie nieco poczekać. Drugi Zenwatch nie pojawi się wcześniej, niż przed 3 kwartałem tego roku. Co do ceny możemy posiłkować się bazową ceną pierwszej generacji zegarka od Asusa - ten został pierwotnie wyceniony na 199 dolarów. W przypadku nowego Zewatcha powinno być bardzo podobnie. Asus w dodatku pracuje także nad smartbandami, które dopełnią ofertę wearables tego producenta. Zapewne wraz z upływem czasu będziemy dowiadywać się więcej szczegółów na temat technologii ubieralnych od tego producenta, a z końcem roku będziemy już mieli do czynienia z pełną ofertą takich właśnie urządzeń od Asusa.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu