67

Druga zbiorcza aktualizacja dla Windows 10 – Microsoft robi tak, jak obiecał

Niektórzy wieścili rychłe porzucenie obietnic składanych użytkownikom przez Microsoft. Ja jednak uspokajałem, że skoro Windows 10 przechodzi w model usługi, aktualizacje powinny pojawiać się często i w miarę regularnie. Jak na razie Microsoft nie zawodzi i doczekaliśmy się kolejnej zbiorczej aktualizacji, w której znajdują się poważniejsze poprawki dla nowej wersji okienek. Na ten moment trudno […]

Niektórzy wieścili rychłe porzucenie obietnic składanych użytkownikom przez Microsoft. Ja jednak uspokajałem, że skoro Windows 10 przechodzi w model usługi, aktualizacje powinny pojawiać się często i w miarę regularnie. Jak na razie Microsoft nie zawodzi i doczekaliśmy się kolejnej zbiorczej aktualizacji, w której znajdują się poważniejsze poprawki dla nowej wersji okienek.

Na ten moment trudno powiedzieć dokładnie, co znajduje się w paczce, którą Microsoft udostępnił dosłownie przed godziną. Wielu użytkowników Windows 7 oraz 8.1 zapewne wierzy w to, że to uaktualnienie naprawi kłopoty z instalacją systemu na niektórych maszynach, gdzie instalator wpadał w pętle restartów. Aktualizacja oznaczona jako KB3081436 jest dostępna w Windows Update i aby ją pobrać/zainstalować należy przenieść się do Ustawień, stamtąd do ekranu Aktualizacje i Zabezpieczenia i stamtąd już do sekcji Windows Update. Tam należy sprawdzić dostępność uaktualnień i opcjonalnie zainstalować je od razu. Warto zaznaczyć, iż system Windows zaproponuje dogodną godzinę instalacji paczki usprawnień.

wupdate

Wcześniejsze wersje Windows polegały bardziej na dużych, wydawanych w większych odstępach czasu aktualizacjach – ten model został w „dziesiątce” wyparty przez mniejsze, lecz częstsze uaktualnienia. Nie oznacza to jednak, że większe paczki zostały całkowicie zapomniane. Przed nami jest Windows 10 Redstone, który ma uzupełnić kilka początkowych braków Windows 10 i być może zostanie on wydany przy okazji premiery równoległej wersji systemu dla telefonów komórkowych.

Połatanie „dziesiątki” jest tym bardziej ważne, iż jeszcze wielu użytkowników ma ogromne problemy z aktualizacją systemu. Jednak wiele złego w tej kwestii zrobili producenci sprzętu, którzy pokpili sobie sprawę wydania pasujących do Windows 10 sterowników. Stąd instalacja „dziesiątki” na niektórych maszynach była zwyczajnie niemożliwa.