Świat

Druga skrzynka odbiorcza, ta na spam

Aleksandra Biolik
Druga skrzynka odbiorcza, ta na spam
13

Jak wszyscy wiemy nie od dziś, spam może być poważnym problemem. Mogącym nawet doprowadzić do rezygnacji z zaśmieconego konta.  Popularnym rozwiązaniem tego problemu jest zakładanie oddzielnego adresu mailowego tylko na spam. Minusem tego pomysłu jest jednak duże nagromadzenie maili w jednym miejscu...

Jak wszyscy wiemy nie od dziś, spam może być poważnym problemem. Mogącym nawet doprowadzić do rezygnacji z zaśmieconego konta.  Popularnym rozwiązaniem tego problemu jest zakładanie oddzielnego adresu mailowego tylko na spam. Minusem tego pomysłu jest jednak duże nagromadzenie maili w jednym miejscu, które jest ciężko przejrzeć pod kątem informacji, na które zapisaliśmy się poprzez różne serwisy. Czasem spamem stają się newslettery, które okazały się kiepskie.

Rozwiązaniem do zarządzania spamu na miarę web2.0 jest OtherInbox, czyli profesjonalne narzędzie do obsługi spamu. OtherInbox udostępnia użytkownikowi darmowe konto email, które automatycznie organizuje wiadomości spamowe (updaty z sieci społecznych, potwierdzenia zakupów ze sklepów internetowych, zamówione biuletyny). Jeśli wśród chcianego spamu znajdzie się jednak ten niechciany (ktoś przehandluje naszego maila) wówczas z pomocą przycisku "Block" będzie można się go pozbyć raz na zawsze.

Odnośnie działania OtherInbox, to po założeniu konta, otrzymujemy właściwie nieograniczoną liczbę kont email, które mogą nam posłużyć do obsługi spamu. Wystarczy wymyślić alias, np. allegro@username.otherinbox.com, naszaklasa@username.otherinbox.com, podać go w odpowiednim serwisie i od tego momentu (tzn. od kiedy potwierdzimy go na naszej podstawowej skrzynce) maile będą przychodzić na naszą "drugą skrzynkę". OtherInbox filtruje pocztę wg nadawców i dla każdego z nich tworzy oddzielny folder.Patrząc na rozwój internetowych startupów, sieci społecznościowym itp. takie mądre konto spamowe powinno przydać się jak znalazł. Z drugiej jednak strony, jeśli potrzebujemy takiego konta, to chyba za dużo czasu spędzamy w Internecie. Czy nie?

Jeśli chcecie przetestować OtherInox powinno być jeszcze kilka zaproszeń, które otrzymał ReadWriteWeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

spamemail