Militaria

Dron namierzył, HIMARS uderzył, duży oddział Rosjan zniszczony

Błażej Wojciechowski
Dron namierzył, HIMARS uderzył, duży oddział Rosjan zniszczony
3

Rosja dysponuje dużą przewagą zwykłej artylerii, ale Ukraina dzięki pomocy NATO wygrywa w precyzyjnej. Jak wygląda taki atak możecie zobaczyć na filmie, na którym widać zniszczenie kilkudziesięcioosobowego oddziału rosyjskiej piechoty.

Film zamieszczony poniżej jest pocięty i mocno przyśpieszony, ale dzięki temu w szybkim tempie możecie zobaczyć jak wygląda taka precyzyjna operacja. Widać też, że wojna mimo swojej dynamiki zmusza do cierpliwości. Tą muszą wykazać się operatorzy dronów, pomagający artylerzystom. Nagrodą są takie sukcesy.

Na filmie widać też nierozsądne działanie rosyjskiego dowódcy, który po długim przemarszu w strefie walk wrzucił cały oddział do pojedynczego budynku. Przy dronach, Krabach, HIMARS-ach to jak widać na filmie, nie najlepszy pomysł.

Polecamy na Geekweek: Polskie Kraby pacyfikują oddziały Rosjan w Bachmucie. Pokazano film

Czym jest HIMARS (za wikipedią)

HIMARS to system artylerii rakietowej wysokiej mobilności. Jest to wieloprowadnicowa wyrzutnia rakiet zamontowana na podwoziu opancerzonej ciężarówki Oshkosh M1140. Załoga składa się z 3 żołnierzy. Ukraińskie wyrzutnie otrzymały amunicję kierowaną GMLRS o zasięgu do około 70 km. Być może niedługo trafią tam też znacznie mocniejsze, a przede wszystkim posiadające większy zasięg pociski ATACMS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu