Google

Drobna, acz niezwykle pomocna aktualizacja Gmaila dla iOS

Konrad Kozłowski
9

Poczta Gmail jest jedną z najpopularnijszych usług tego typu, dlatego użytkownicy systemu iOS do niedawna byli niejako skazani na domyślną, systemową aplikację, która nie do końca spełniała ich oczekiwania. Wraz z aktualizacją aplikacji Gmail do wersji 2.0 doczekalismy się wielu wyczekiwanych zmian,...

Poczta Gmail jest jedną z najpopularnijszych usług tego typu, dlatego użytkownicy systemu iOS do niedawna byli niejako skazani na domyślną, systemową aplikację, która nie do końca spełniała ich oczekiwania. Wraz z aktualizacją aplikacji Gmail do wersji 2.0 doczekalismy się wielu wyczekiwanych zmian, a dzisiejsze uaktualnienie, oznaczone numerkiem 2.1, nareszcie wprowadza opcje przechodzenia pomiędzy wiadomościami bez wracania do skrzynki odbiorczej.

Bez wątpienia aplikacja Gmail jest najlepszym sposobem dostępu do poczty od Google na urządzeniach z systemem iOS. Przede wszystkim z powodu synchronizowanej w czasie rzeczywistym skrzynki odbiorczej, czyli powiadomień push. Najnowsza aktualizacja wprowadzająca funkcję bezpośredniego przeskakiwania pomiędzy wiadomościami pozwala także na zarządzanie kilkoma wiadomościami jednocześnie - możemy je np. zarchiwizować czy usunąć.

Pomiędzy e-mailami nawigujemy za pomocą gestów w prawo i w lewo, zaś funkcje zarządzania wiadomościami znajdziemy teraz na górnym pasku, gdzie znalazło się miejsce tylko dla dwóch z nich. Pozostałe znajdują się pod strzałką - oznaczanie etykietą, oznaczanie jako przeczytana zgłoszenie spamu. Żałuję jedynie, że do tej pory Gmail nie doczekał się opcji zunifikowanej skrzynki odbiorczej dla kilku kont.

Ciekaw jestem czy Wy korzystacie z domyślnej aplikacji poczty dla iOS czy wybraliście jedną z alternatyw? Mam tu na myśli także Sparrow, która niestety nie będzie już rozwijana po przejęciu przez Google, lecz pomimo tego w wielu kwestiach przewyższą tę systemową. Na moim leciwym już iPhonie 3GS to właśnie aplikacja od Apple działa najpłynniej i jestem zmuszony do korzystania na co dzień właśnie z niej, zaś Gmail na stałe zagościł na iPadzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiPhoneGmailiPadiOS