Gry

DOTA 2 bije rekord na Steamie. Grało w nią jednocześnie milion osób

Paweł Winiarski
DOTA 2 bije rekord na Steamie. Grało w nią jednocześnie milion osób
13

Samotny wieczór w Dzień Singla? Wygląda na to, że niekoniecznie. W miniony weekend został bowiem pobity pewien rekord usługi Steam. W DOTĘ 2 zagrało jednocześnie ponad milion graczy. W przypadku Steama to pierwszy tak duży wynik, są więc powody do zadowolenia, szczególnie, że gra pochodzi od tej...

Samotny wieczór w Dzień Singla? Wygląda na to, że niekoniecznie. W miniony weekend został bowiem pobity pewien rekord usługi Steam.

W DOTĘ 2 zagrało jednocześnie ponad milion graczy. W przypadku Steama to pierwszy tak duży wynik, są więc powody do zadowolenia, szczególnie, że gra pochodzi od tej same firmy - Valve.

Ale to nie jest tak, że wspomniany milion wpadł nagle i niespodziewanie. Gra zbliżała się do niego wielokrotnie, aż w sobotę udało się osiągnąć milion osób grających w DOTĘ 2 jednocześnie. Nie jest to jednak jednorazowy „wybryk”. Ustanowiony w sobotę rekord udało się pobić zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek. W te dni zagrało bowiem w tym samym czasie około 1,1 miliona graczy. Jeśli szukacie powodów takiego stanu rzeczy, celować można w nowy tryb, który wprowadzono z okazji chińskiego nowego roku - Year Beast Brawl. Imponujące. Ale czy aż tak?

Jak wspomniany milion ma się do wyników głównego konkurenta DOTY 2, League of Legends? Jeśli wierzyć Riot Games, w LoL-a gra codziennie, uwaga, 7,5 miliona osób. Jednocześnie. Przepaść jest więc ogromna i DOTA 2 ma do czego równać.

Dla przypomnienia - DOTA 2 to odpowiedź Valve na niezwykle popularne League of Legends, które z kolei powstało na bazie Defense of the Ancients (DotA), modyfikacji do Warcraft III: The Frozen Throne.

grafika: 1,2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Valvesteamdota 2