Telewizja

Dostęp HBO Go będzie niezależny od pakietu telewizyjnego!

Konrad Kozłowski
Dostęp HBO Go będzie niezależny od pakietu telewizyjnego!
13

Stało się! CEO HBO zapowiedział uniezależnienie usługi wideo na zyczenie HBO Go od abonamentu za pakiet kanałów HBO. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, wspomniano jedynie że dojdzie do tego w 2015 roku. Mowa jest oczwyiście o rynku amerykańskim, w późniejszym czasie ma do tego dojść także w innych kr...

Advertisement

Stało się! CEO HBO zapowiedział uniezależnienie usługi wideo na zyczenie HBO Go od abonamentu za pakiet kanałów HBO. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, wspomniano jedynie że dojdzie do tego w 2015 roku. Mowa jest oczwyiście o rynku amerykańskim, w późniejszym czasie ma do tego dojść także w innych krajach.

Na ofertę HBO Go składają się przede wszystkim treści wyprodukowane przez samo HBO na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W Polsce jest to jedyne miejsce w Sieci, gdzie legalnie zobaczymy Rodzinę Soprano, Seks w Wielkim Mieście, Detektywa czy Newsroom. Niestety, dostęp do HBO Go uzależniony jest od podpisania umowy. Wtedy od treści w serwisie dzieli nas kolejna, niewielka opłata. U wielu operatorów jednocześnie wykupowany jest także dostęp do HBO On Demand - usługi dostępnej z poziomu dekodera telewizyjnego.

Taki stan rzeczy powstrzymywał wielu użytkowników przed podjęciem decyzji, szczególnie tych, którzy już postanowili zrezygnować z posiadania gadżetu o nazwie telewizor. Wtedy koszt dostępu do serwisu VOD jest dość wysoki i możliwy, ale na zdecydowanie się na coś takiego nie można znaleźć żadnych sensownych argumentów. Trudno wyrokować z jakimi kosztami będzie wiązało się wykupienie miesięcznego (lub dłuższego) dostępu do HBO Go, ale na ten moment zapowiedzi HBO są najważniejsze. Nie wiadomo także czy oferta dla posiadających pakiet telewizyjny będzie różniła się od tej dla pozostałcyh użytkowników.

Model przy którym HBO trwało przez ten długi okres sprawdzał się całkiem nieźle, przynosząc spore dochody. Rosnąca liczba widzów niezainteresowanych związywaniem się kłopotliwą umową i pragnących prawdziwej swobody to spora grupa osób, której HBO nie może, nie chce i nie zignoruje. Ten ruch był wyczekiwany od dłuższego czasu, a to jak bardzo poważna jest to decyzja dla tej firmy najlepiej pokazuje bardzo ogólny i odległy termin wprowadzenia zmian. W Polsce najprawdopodobniej przyjdzie nam na nie poczekać odrobinę dłużej.

Oświadczenie HBO:

Speaking at the Time Warner Inc. Investor Meeting today, Richard Plepler, chairman and CEO, HBO, announced that the company will offer a stand-alone HBO streaming service in 2015. Following a portion of his presentation focused on HBO’s domestic business, during which he cited significant growth opportunities inside the pay-TV universe, Plepler then turned to the current ten million broadband-only homes, which is projected to grow.

That is a large and growing opportunity that should no longer be left untapped. It is time to remove all barriers to those who want HBO.

So, in 2015, we will launch a stand-alone, over-the-top, HBO service in the United States. We will work with our current partners. And, we will explore models with new partners. All in, there are 80 million homes that do not have HBO and we will use all means at our disposal to go after them.

Źródło: Recode, The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu