Apple

Domniemana płyta główna iPada 3 zdradza szczegóły kolejnego tabletu Apple

2

Pomimo braku oficjalnych informacji w sprawie premiery trzeciej generacji iPada, wszyscy spodziewamy się, że już wkrótce, prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2-3 tygodni tablet Apple powinien ujrzeć światło dzienne. Tymczasem od czasu do czasu, w sieci pojawiają się plotki i spekulacje, mające rzuci...

Pomimo braku oficjalnych informacji w sprawie premiery trzeciej generacji iPada, wszyscy spodziewamy się, że już wkrótce, prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2-3 tygodni tablet Apple powinien ujrzeć światło dzienne. Tymczasem od czasu do czasu, w sieci pojawiają się plotki i spekulacje, mające rzucić trochę światła na parametry oraz cechy nowego produktu.

Serwis MacRumors zamieścił na swoich stronach zdjęcie domniemanej płyty głównej iPada 3. Zdjęcie pochodzi z forum chińskiego serwisu WeiPhone. Fotografię zobaczyć możecie poniżej.

Płyta wydaje się być autentyczna. Nie musi to co prawda być jej finalna wersja, gdyż Apple mogło stworzyć serię egzemplarzy przedprodukcyjnych, w celach testowych. Nie zależnie od tego jaką wersję płyty głównej mamy przed oczami, układ który zostanie zastosowany w iPadzie 3, w każdej wersji powinien być taki sam.

Apple A5X - tak prawdopodobnie nazywać się będzie serce nowego tabletu. Według mnie, nazwa układu wskazuje na jego specyfikację i cechy. Od dłuższego czasu mówiło się, że trzeci iPad będzie napędzany 4-rdzeniową. Wielu blogerów, a wśród nich również i ja, uważa że jednostka ta pomimo większej ilości rdzeni oparta będzie na architekturze Cortex-A9, znanej już z iPada 2.

Architektura A9 wspiera konstrukcje posiadające od 1 do 4 rdzeni. Nie ma więc potrzeby tworzenia nowej jednostki w architekturze A-15, skoro można zaktualizować istniejącą już konstrukcję Apple A5. Według mnie, bez zmian pozostanie również układ graficzny, ewentualnie on także otrzyma dwa dodatkowe rdzenie. Zastosowany w PowerVR SGX-543 MP2 jest na tyle wydajny, że bez problemu poradzi sobie z obsługą ekranu typu retina, który według pogłosek pojawić ma się w nowym tablecie.

iPad 3 powinien ujrzeć światło dzienne 7 marca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletipad 3