Telekomy

Play jako pierwszy operator wprowadza doładowanie konta za pomocą Apple Pay i Google Pay w swojej aplikacji

Grzegorz Ułan
8

Rzecznik Play, Marcin Gruszka zapowiedział dziś na swoim blogu udostępnienie szeregu nowości w aplikacji Play24.

Na pierwszy ogień poszedł absolutny hit, dla osób korzystających z płatności mobilnych Apple Pay lub Google Pay, od teraz będą mogli doładowywać swoje konto w ofertach na kartę jeszcze szybciej i bezpieczniej.

Wprowadzenie natywnych płatności mobilnych do aplikacji Play24 to kolejne działanie operatora, które ma ułatwić klientom korzystanie z usług. Intuicyjne i wygodne płatności mobilne szybko zdobywają popularność na polskim rynku i wkrótce mogą się stać najczęściej wykorzystywaną metodą do płacenia w sklepach stacjonarnych oraz w sieci. Unikalna metoda doładowania w aplikacji mobilnej to nowoczesna alternatywa dla kart zdrapek.

Jak będzie wyglądało doładowanie nową metodą? Po pobraniu aplikacji Play24 i zalogowaniu się do niej, wyszukujemy w niej opcję „Doładuj konto”, po czym wpisujemy numer telefonu, który chcemy doładować, podajemy kwotę doładowania i wybieramy formę płatności Apple Pay lub Google Pay. Po autoryzacji w pierwszym przypadku przez TouchID lub FaceID, a w przypadku Androida po podaniu kodu PIN, wzoru lub odcisku palca, służącego do odblokowania ekranu, konto zostaje już doładowane.

Płatności Apple Pay i Google Pay oferują pełne bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności. Podczas realizowania transakcji nikt nie otrzymuje dostępu do danych klientów oraz ich nie przechowuje.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z aplikacji Play24, możecie ją pobrać z App Store oraz Google Play.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu