Miniblog

Dokumenty Google już dostępne dla wszystkich w G+ Hangouts

Grzegorz Ułan
16

Wspólna edycja dokumentów w czasie rzeczywistym to chyba największy postęp ostatnich czasów w kierunku uproszczenia zdalnej pracy w przypadku projektów tworzonych przez większą grupę współpracowników. Google dołączył właśnie do tego możliwość jednoczesnej konferencji video na swojej platformie społe...

Wspólna edycja dokumentów w czasie rzeczywistym to chyba największy postęp ostatnich czasów w kierunku uproszczenia zdalnej pracy w przypadku projektów tworzonych przez większą grupę współpracowników. Google dołączył właśnie do tego możliwość jednoczesnej konferencji video na swojej platformie społecznościowej Google+ Hangouts.

Już wcześniej można było testować tę usługę, dziś udostępniono ją dla wszystkich użytkowników Google Plus.

Dzięki tej funkcji możemy dodawać do wspólnej edycji istniejące dokumenty na naszym koncie Google Docs lub tworzyć nowe. Najciekawsza z opcji to łatwe przełączanie i praca na wielu dokumentach jednocześnie.

Pamiętam moje pierwsze wrażenia z Google Wave, gdzie po raz pierwszy mogliśmy w czasie rzeczywistym rozmawiać ze znajomymi, widać było każdą literę wpisywaną przez nich. Teraz mamy to już mocno rozwinięte i rozszerzone o wspólną edycję całych dokumentów i do tego z kamerą. Jak myślicie, w jakim kierunku to jeszcze się rozwinie i czego jeszcze Wam brakuje w takim rodzaju usług?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google docsGoogle Hangouts