Google

Google odpowiada Microsoftowi - Dokumenty i Arkusze w nowym mobilnym wydaniu

Konrad Kozłowski
Google odpowiada Microsoftowi - Dokumenty i Arkusze w nowym mobilnym wydaniu
24

Na odpowiedź Google musieliśmy dłuższę chwilkę zaczekać, ale taki ruch był raczej do przewidzenia. Po premierze aplikacji Office dla iPada, Google prezentuje aplikacje Google Docs i Google Sheets z funkcją edycji naszych dokumentów w trybie offline. Na to właśnie czekaliśmy. Co prawda do tej pory...

Na odpowiedź Google musieliśmy dłuższę chwilkę zaczekać, ale taki ruch był raczej do przewidzenia. Po premierze aplikacji Office dla iPada, Google prezentuje aplikacje Google Docs i Google Sheets z funkcją edycji naszych dokumentów w trybie offline. Na to właśnie czekaliśmy.

Co prawda do tej pory przeglądanie, tworzenie i edycja dokumentów było możliwe wewnątrz aplikacji Dysk Google, lecz prawę powiedziawszy nie było to zbyt wygodne. Przede wszystkim dlatego, że przełączanie się pomiędzy na przykład dwoma różnymi plikami nad którymi pracujemy odbywało się poprzez zamykanie i otwieranie każdego z nich naprzemiennie. Teraz wystarczy przełączyć aplikację.

W każdej z aplikacji dostępne będą od razu ostatnio edytowane przez nas pliki, więc możliwe jest błyskawiczne rozpoczęcia pracy nad jednym z nich. Aktualnie dostępne są tylko dwie z trzech aplikacji - brakuje bowiem Google Slides, czyli tej odpowiedzialnej za prezentacje multimedialne. Ta jest jednak w drodze i wkrótce powinna pojawić się również w Google Play i App Store.

Naturalnie edycja arkuszy na ekranie smartfona czy nawet tabletu, lecz przy użyciu ekranu dotykowego, nigdy nie dorówna komfortowi, którego doświadczymy korzystając z komputera. Same dokumenty tekstowe to już nieco inny temat i muszę się przyznać, że nie raz zdarzyło mi się w wolnej chwili zerknąć na szkice tekstów na telefonie, by dopisać nawet kilka zdań. Należy także pamiętać, że Google nadal oferuje aplikację QuickOffice, która umożliwia podgląd i edycję nie tylko dokumentów Google, ale także plików Office. W taki sposób Google ma w ofercie kompleksowe produkty, które coraz bardziej do siebie przekonują.

Aplikacje znajdziecie w Google Play - Dokumenty, Arkusze i App Store - Dokumenty, Arkusze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu