Gry

Super inicjatywa polskiego studia. Dodatek do This War of Mine wspomoże dzieciaki

Paweł Winiarski
0

Ciężki ponury klimat polskiego This War of Mine pozwolił nam spojrzeć inaczej na wojnę i tragedie jakie ta ze sobą niesie. To dużo, szczególnie w obliczu większości gier, które pokazują tego typu starcia od bardziej optymistycznej strony. Teraz 11 bit studios postanowiło zrobić coś więcej, wspomóc f...

Ciężki ponury klimat polskiego This War of Mine pozwolił nam spojrzeć inaczej na wojnę i tragedie jakie ta ze sobą niesie. To dużo, szczególnie w obliczu większości gier, które pokazują tego typu starcia od bardziej optymistycznej strony. Teraz 11 bit studios postanowiło zrobić coś więcej, wspomóc finansowo dzieciaki. Super pomysł.

Dodatek, o którym mowa to tak naprawdę zestaw dzieł autorstwa znanych streetartowców, takich jak na przykład M-City, SeaCreative, Gabriel „Specter” Reese, Emir Cerimovic czy Mateusz Waluś. Ich prace znajdziemy w losowych miejscach w grze, co fajnie zleje się z atmosferą samej produkcji.

Rozszerzenie dostępne będzie w trzech wariantach cenowych - można za nie zapłacić 0,99 euro, 9,99 euro lub 19,99 euro. Ale nie to jest w nim najważniejsze. Wszystkie zyski ze sprzedaży dodatku 11 bit studios przekaże na rzecz War Child - organizacji charytatywnej wspierającej dotknięte przez wojnę dzieci z całego świata. Naprawdę szczytna idea i fajny cel. Mam szczerą nadzieję, że rozszerzenie znajdzie wielu nabywców, bo uśmiech dziecka wart jest więcej niż dziesiątki godzin spędzonych nad klasycznymi DLC, których w dzisiejszych czasach jest całe zatrzęsienie. Jeśli chcecie dołożyć swoje pieniądze do akcji, rozszerzenie możecie je nabyć tu.

Skoro o świetnym This War of Mine mowa, to warto wspomnieć o nagrodzie, jaką kilka dni temu zdobyła gra. Podczas niedawnej konferencji GDC w San Francisco, TWoM otrzymało nagrodę publiczności 17go. Independent Games Festival. Gratulujemy.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu