Felietony

Dlaczego kupię iPada? Oto kilka powodów

Grzegorz Marczak
Dlaczego kupię iPada? Oto kilka powodów
59

iPad nie jest moim zdaniem rewolucyjnym produktem, nie jest też taką "innowacją" jaką był np: iPhone wśród telefonów komórkowych. Będzie to solidny produkt opakowujący w zgrabny sposób kilka pomysłów jakie w tej chwili są na topie. Mówię tutaj o małym ekranie do multimediów, o czytników ebook-ów i o...

iPad nie jest moim zdaniem rewolucyjnym produktem, nie jest też taką "innowacją" jaką był np: iPhone wśród telefonów komórkowych. Będzie to solidny produkt opakowujący w zgrabny sposób kilka pomysłów jakie w tej chwili są na topie. Mówię tutaj o małym ekranie do multimediów, o czytników ebook-ów i o narzędziu do kanapowego przeglądania internetu.

W przeciwieństwie do innych produktów wiemy czego po iPadzie możemy się spodziewać. Jest to taki duży iPhone czy iPod. Znamy więc interfejs tego narzędzia, możemy przewidzieć jakość wykonania tego produktu oraz co najważniejsze znamy ograniczenia jakie narzuca (choć mam nadzieję, że Apple przygotuje trochę niespodzianek).

Dlaczego więc jestem zdecydowany na kupno tabletu Apple? Oto kilka z powodów:

  • Znam teoretycznie wady i zalety tego urządzenia i wiem czego się po nim spodziewać
  • Chcę skosztować tych startych mediów w nowej formie. Głównie chodzi mi o prasę i zagraniczne magazyny ilustrowane
  • Jeśli miałbym krytykować konstruktywnie to urządzenie to chciałbym je najpierw poznać, nie uważam go za rewolucyjne natomiast zawsze ceniłem zdolność Apple do tworzenia genialnych interfejsów użytkownika
  • Sporo czytam ale czytanie nawet z laptopem na kanapie z czasem staje się męczące. Może tablet to zmieni.
  • Chciałbym podjąć próbę przeczytania mojego pierwszego w życiu ebooka.
  • Gry - czekam na to jak developerzy wykorzystają te platformę. Zakładam, że iPad może być świetnym narzędzie do grania dla moich chłopaków (długie podróże itp)
  • Jestem po części Geekiem i lubię technologiczne gadżety.
  • Mam w domu tyle sprzętu Apple, że mogę być beneficjentem kompatybilności tych urządzeń z kolejnym produktem tej firmy.
  • Kupując najtańszy model za granicą można osiągnąć w miarę przystępną cenę 1500-1600 PLN. Jest to kwota którą jestem w stanie przeznaczyć na eksperyment jakim jest iPad.
  • W przypadku gdyby urządzenie to nie przypadło mi do gustu (co jest możliwe), jest duża szansa na sprzedanie go i odzyskanie części pieniędzy

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad