Apple

Dlaczego Apple miałby wydać nowego czterocalowego iPhone’a?

Jakub Szczęsny
Dlaczego Apple miałby wydać nowego czterocalowego iPhone’a?
11

Obecna generacja telefonów Apple jawi się nam już jako ta, która bardziej przystaje do obecnych realiów rynku technologii mobilnych. Ewolucja tego sektora urządzeń poszła w kierunku mocy obliczeniowej oraz wielkości ekranów - w tym drugim aspekcie Apple musiało odrobinę nadgonić. Dosyć długo okopywa...

Obecna generacja telefonów Apple jawi się nam już jako ta, która bardziej przystaje do obecnych realiów rynku technologii mobilnych. Ewolucja tego sektora urządzeń poszła w kierunku mocy obliczeniowej oraz wielkości ekranów - w tym drugim aspekcie Apple musiało odrobinę nadgonić. Dosyć długo okopywano się w twierdzeniu, iż 3,5 - 4 cale to wartość wystarczająca. Wraz z szóstą generacją przełamano ów trend i pokazano urządzenia dużo większe - z 4,7 calowym i 5,5 - calowym ekranem.

Okazuje się, że zainteresowanie modelami, które nie są wyposażone w większe ekrany jest w dalszym ciągu bardzo duże. W związku z tą potrzebą na rynku, Apple zamierza wyjść z urządzeniem, które kontynuowałoby ideę zakończoną wraz z piątą generacją iPhone. Doniesienia te pochodzą ze źródeł związanych z dostawami telefonów amerykańskiego producenta.

Jednym z elementów krytyki Apple było właśnie zbyt długie ignorowanie postępu w technologiach mobilnych. Tym samym, Apple musiał się ugiąć i zaoferować oczekującym nieco więcej klientom rozwiązanie podobne do tego, co ma w portfolio konkurencja. Przy okazji jednak odwrócono się plecami do osób przyzwyczajonych do mniejszego ekranu i które nie odczuwają potrzeby posiadania telefonu z przekątną ekranu większą niż 4 cale. Źródło donosi, iż firma pracuje właśnie nad takim urządzeniem i jego premiera ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Wydanie mniejszego iPhone może mieć sens - ów rodzaj smartfonów, nazwijmy go na potrzeby tekstu "mini" został porzucony wraz z 5C i pojawiła się swego rodzaju luka. Jeżeli zainteresowanie klientów jest tak duże, jak donosi źródło, może to jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż nowych telefonów od Apple. Zwłaszcza, że Apple rozmyśla nad zaprzestaniem sprzedaży ostatniego modelu poprzedniej generacji - iPhone 5S, który to w dalszym ciągu jest alternatywą dla osób, które zwyczajnie nie chcą większego ekranu w smartfonie.

Grafika: 1, 2

Źródło: Pocketnow

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiphone 5iphone 5s