VOD

Zapłacicie za kolejne VOD? Disney+ zmierza do Polski

Konrad Kozłowski
Zapłacicie za kolejne VOD? Disney+ zmierza do Polski
51

Nasz rynek VOD zmienił się nie do poznania, ale to nie znaczy, że nie czekają nas jeszcze jakieś niespodzianki. I to nawet duże - najwyraźniej Disney nie zamierza pominąć Polski w kontekście swojego nowego serwisu Disney+.

Ostatnie dwa lata były świetnym okresem dla polskiego widza.  Na naszym rynku zagościły takie marki jak Netflix, Amazon Prime Video oraz Showmax. Co więcej, metamorfozy przeżyły lokalne serwisy, jak Player, Ipla, a polskie HBO Go nareszcie stało się częścią europejskiego projektu, co ma spore znaczenie w kontekście wsparcia technicznego i obsługiwanych platform.

Wciąż czekamy na oficjalne wkroczenie Prime Video do Polski, a przewidzenie terminu, gdy to nastąpi jest naprawdę trudne - spolszczenie interfejsu mogło nas do tego przybliżyć, ale i od tego oddalić, gdyż polska wersja usługi była aktywowana bez większych fanfar. Za wielką wodą również wiele się dzieje, bo stosunkowo niedawno uruchomiono nowy serwis DC Universe, za który odpowiadają DC Comics i Warner Bros. Wiemy, że nie ma planów startu tego VOD w Polsce, bo oryginalne seriale - jak Titans - są odsprzedawane między innymi Netfliksowi.

Disney+ w Polsce wraz z oryginalnymi serialami?

Podobny los miało spotkać Disney+, czyli autorską usługę giganta rynku rozrywkowego, który pod swoim szyldem trzyma takie marki jak Star Wars, Marvel i Pixar. Wygląda jednak na to, że plany scentralizowania sposobu dystrybucji obejmą więcej rynków, nie tylko domowy amerykański. Netflix w swoim katalogu posiada coraz mniej produkcji na licencji Marvela, a Disney w pocie czoła pracuje nad własnymi produkcjami (np. seriale aktorskie Star Wars), które już w dniu premiery nowej usługi mają zasilić jej katalog i zachęcić widzów do wykupienia subskrypcji . Czyżby Disney już od samego początku planowało dotrzeć z nimi oraz wieloma innymi tytułami do polskich widzów?

Strona internetowa serwisu sugeruje, że tak - jest prowadzona w języku polskim, a w jej dolnej części można znaleźć formularz pozwalający zapisać się do newslettera, dzięki któremu będziemy mogli być na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Czy także z informacją o wprowadzeniu Disney+ do Polski? Najwyraźniej!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu