VOD

Disney+ oficjalnie w Polsce. Wiemy kiedy platforma wystartuje i u nas

Kamil Świtalski
19

Czekacie na debiut jednej z najważniejszych platform VOD w Polsce? Medialny gigant oficjalnie zapowiedział start platformy Disney+ w Polsce!

Disney+ to jedno z najważniejszych VOD ostatnich lat. Należąca do giganta medialnego platforma zadebiutowała jesienią poprzedniego roku, ale niestety. Lista krajów w których wystartowała była wyjątkowo krótka — poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą widniała tam tylko Holandia. Kolejno jednak pojawia się w kolejnych Państwach: jeszcze w marcu zadebiutuje m.in. w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ale dowiedzieliśmy się nareszcie kiedy Disney+ trafi do Polski. Przyda się odrobina cierpliwości, ale doczekamy się jej jeszcze w tym roku!

Zobacz też: Absurd na Disney+ dotknie też Polaków. Kompletnie nie rozumiem tej kuriozalnej decyzji

Disney+ jeszcze w tym roku trafi do Polski

W najświeższym ogłoszeniu firmy czytamy, że Disney+ oficjalnie zadebiutuje w Polsce jeszcze tego lata. Niestety: konkretne terminy wciąż jeszcze nie padły, ale oficjalnie już zostaliśmy zestawieni z Portugalią, krajami Nordyckimi oraz Belgią. Na tę chwilę podawany jest termin lato 2020, ale są powody do radości. Nareszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, o czym plotkowało się od kilku dobrych tygodni — pozostaje zatem mieć nadzieję, że będzie to bliżej lipca, niż września! :-)

Biblioteka Disney+ wciąż się rozrasta (na tę chwilę liczy sobie ponad 500 filmów i 350 seriali) — ale już teraz nie brakuje tam seriali i filmów tworzonych na wyłączność platformy medialnego giganta. Do tego, o czym wspominał już Konrad, jeżeli stawka nie ulegnie zmianie, platforma będzie kusić atrakcyjną ceną. A kiedy dodamy do tego hity pokroju całego przekroju filmów MCU i kultowe animacje — jestem przekonany, że stanie się wyjątkowo łakomym kąskiem dla wszystkich fanów kina i telewizji.

Aktualizacja:

Niespodzianka! Disney zaktualizował wspomniany wpis, w którym Polska pojawiała się w towarzystwie kilku innych krajów. Zamiast Polski znalazł się tam zapis o Europie Zachodniej i pierwotna lista bez Polski. Cóż, może nie wszystko jeszcze stracone...

Aktualizacja 2:

Wypowiedź Marty Szafrańska, szefowej corporate communications, publicity & corporate citizenship w The Walt Disney Company dla Wirtualnych Mediów rozwiewa wątpliwości na temat rychłej premiery Disney+ w Polsce. Ta nastąpi nie wcześniej niż w 2021 roku.

Nasze plany nie uległy zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, start Disney+ w Polsce przewidywany jest na rok 2021.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: