Świat

Digg coraz mniej użyteczny?

Grzegorz Marczak
Digg coraz mniej użyteczny?
8

Digg to bardzo przydatny serwis dla tych którzy lubią szukać i znajdować ciekawe artykułu, informacje filmy video itp. Czy jednak spełnia on swoją rolę jako szybki dostawca najnowszych informacji? Otóż niektórzy twierdzą, że z tą funkcją serwisu jest coraz gorze, czasami czas potrzebny na prze...


Digg to bardzo przydatny serwis dla tych którzy lubią szukać i znajdować ciekawe artykułu, informacje filmy video itp. Czy jednak spełnia on swoją rolę jako szybki dostawca najnowszych informacji?

Otóż niektórzy twierdzą, że z tą funkcją serwisu jest coraz gorze, czasami czas potrzebny na przebicie się ciekawej informacji na pierwszą stronę digga to kilka do kilkunastu godzin. Niestety muszę przyznać, że jest to dość zauważalne. Niektóre newsy które w przeciągu godziny potrafią się rozprzestrzenić po całym internecie, w serwisie digg są w trakcie odkopywania.

Konkurencja w postaci serwisów takich jak mixx.com zauważa to i kieruje swoje nowe funkcjonalności w tym kierunku. W mixx stworzono specjalną regułę dzięki której ciekawe newsy zaznaczone jako takie przez super userów dostają się do specjalnej kategorii wyświetlanej na stronie głównej.

Readwriteweb słusznie przypomina iż nieuchronnie prowadzi to do sytuacji która miała miejsce kiedyś na Digg - czyli grupa zawodowych wykopywaczy miała decydujący wpływ na to co jest na głównej stronie.

Zmieniając na chwilę temat - zadziwiające jest to jak dużo uwagi zagraniczne blogi poświęcają serwisowi mixx.com - jest to diggo podobny twór który podobno jest lepiej wykonany i ma przyszłość. Niestety jego oglądalność (co widać po ilość głosów) od pół roku jest na takim samym praktycznie mało zauważalnym poziomie (no chyba, że alexa aż tak się myli, a liczba głosów, nie oznacza tak naprawdę liczby głosów). Nie wiem kto stoi za tym serwisem ale od pół roku czytam o nim jako o głównym rywalu Digga?

Wracając do problemu Digga - jeśli prędkość wykopywania informacji się nie poprawi (a nic na to nie wskazuje) to jedyną "siłą" digga zostanie ilość użytkowników którzy z niego korzystają. Należy zastanowić się czy ta ilość nie zacznie jednak spadać w momencie kiedy ciekawe informacje będą pojawiać się z coraz większym opóźnieniem?Wszyscy użytkownicy Digg.com czekają na obiecany system podpowiadający ciekawe artykuły na bazie naszych preferencji - pytanie tylko czy się doczekają (widać, że twórcy coraz bardziej zaangażowani są w projekt revision3)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggnews