Świat

Kup sobie własnego Twittera za $399

Grzegorz Marczak
Kup sobie własnego Twittera za $399
6

Firma revou.com sprzedaje za 399 dolarów klony serwisu twitter.com (oczywiście chodzi o sam skrypt). W cenie tej otrzymamy pełnowartościowy serwis z wszystkimi podstawowymi funkcjami ale również z własnym API, obsługą komunikatorów internetowych oraz wsparciem SMS-ów (w 212 krajach !). Czyli moż...

Firma revou.com sprzedaje za 399 dolarów klony serwisu twitter.com (oczywiście chodzi o sam skrypt). W cenie tej otrzymamy pełnowartościowy serwis z wszystkimi podstawowymi funkcjami ale również z własnym API, obsługą komunikatorów internetowych oraz wsparciem SMS-ów (w 212 krajach !).

Czyli możemy sobie kupić własnego Twittera za niespełna 400 dolarów. Zapewne wielu osobom pomysł tworzenia własnego serwisu tego typu wyda się mało sensownym.


Standardowy wygląd jest nie do przyjęcia.

Na rynku od momentu powstania Twittera powstało, co najmniej kilkadziesiąt jego klonów, jednak z tego, co się orientuję żadnemu z nich nie udało się osiągnąć jakiejś zauważalnej popularności. (nie wiadomo jedynie co szykuje Google z kupionym Jaiku.com).

Moim zdaniem aplikację typu “klon twittera” można zastosować w nieco inny sposób – zamiast budować na jej podstawie osobny serwis można ją wykorzystać do rozszerzenia serwisu społecznościowego. Można wyobrazić sobie, że stworzymy dla naszej społeczności chat bazujący na funkcjach twittera, lub nawet serwis lifestreamingowy (bo zakładam, że dopuszczona jest modyfikacja skryptu na własne potrzeby).

Pytanie tylko czy ktoś będzie chciał zapłacić za tego typu skrypt 400 dolarów? – z jednej strony jeśli ktoś ma dobry pomysł na wykorzystanie takiego narzędzia to nie jest to duża kwota (biorąc pod uwagę ile trzeba poświęcić czasu na napisanie takiego skryptu).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter