7

Demo Kal-El – Nvidia zamienia tablety w prawdziwe maszynki do grania

Nvidia nazwała swój 4 rdzeniowy System-On-Chip „prawdziwym” imieniem Supermena(Kal-El) i to nie megalomania. 12 rdzeni GPU, 4 procesora i technologia pod spodem, pozwalają po raz pierwszy, na umieszczenie w Androidowych aplikacjach dynamicznego oświetlenia i realistycznej fizyki. Wersja produkcyjna, której można się spodziewać w sierpniu ma być jeszcze 25-30% szybsza. Kal-El to następca platformy Tegra 2. […]

Nvidia nazwała swój 4 rdzeniowy System-On-Chip „prawdziwym” imieniem Supermena(Kal-El) i to nie megalomania. 12 rdzeni GPU, 4 procesora i technologia pod spodem, pozwalają po raz pierwszy, na umieszczenie w Androidowych aplikacjach dynamicznego oświetlenia i realistycznej fizyki. Wersja produkcyjna, której można się spodziewać w sierpniu ma być jeszcze 25-30% szybsza.

Kal-El to następca platformy Tegra 2. Oferuje – według szacunków Nvidi – dwukrotnie większą moc procesora i trzykrotnie większą wydajność grafiki. Według „mapy drogowej” Nvidi przebija już wydajnością procesory z serii Core 2 Duo, a jego następca platforma Wayne, ma w 2012 zaoferować następny dwukrotny skok wydajności. Oczywiście, trzeba te plany podzielić przez współczynnik marketingowego bełkotu, ale niezależnie od tego – możliwości Kal-El naprawdę robią wrażenie.

Sądząc po demonstracji Kal-El, renderowanej płynnie w 1280×800 z efektami takimi jak dynamiczne oświetlenie i realistyczną fizyką zbliżamy się do granicy, za która zaciera się dostrzegana przez użytkownika różnica wydajności między laptopami, a tabletami/smartphone.