Komputery

Dwa monitory w jednym z funkcją KVM, oto Dell UltraSharp U4919DW

KP
Kamil Pieczonka
8

Monitory ultra panoramiczne nie są dzisiaj już niczym nadzwyczajnym. Dell postanowił chyba jednak przekroczyć kolejną granicę i zaprezentował model wyposażony w panel o przekątnej 49 cali, który ma nam idealnie zastąpić pracę na dwóch monitorach QHD o przekątnej 27 cali. Trzeba przyznać, że robi wrażenie, ale też swoje kosztuje.

Dell UltraSharp U4919DW

Zakrzywiona matryca o przekątnej 49 cali i rozdzielczości 5120x1440 pikseli zapewnia ogromny obszar roboczy, który z pewnością docenią osoby pracujące na co dzień na dwóch monitorach. Ba podejrzewam też, że i zapaleni gracze nie pogardziliby takim obszarem roboczym, ale Dell celuje raczej w segment biznesowy. Matryca IPS oferuje gęstość upakowania pikseli na poziomie 109 na cal, jasność 350 cd/m2 oraz kontrast w okolicach 1000:1. Czas reakcji to 8 ms w trybie normalnym lub 5 ms w trybie "szybkim". Tak jak pisałem powyżej, powierzchnia ekranu odpowiada dwóm tradycyjnym monitorom 16:9 o przekątnej 27 cali.

Dell UltraSharp U4919DW to jednak nie tylko rozdzielczość i zakrzywiony kształt, to także optymalizacje pod kątem pracy na dwóch komputerach jednocześnie. Ekran został wyposażony w dwa porty HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB typu C oraz aż 8 portów USB 3.0, 5 wejściowych i 3 wyjściowe. Wszystko po to aby można było wygodnie korzystać z funkcji wbudowanego przełącznika KVM. Dzięki niemu możemy podłączyć do monitora dwa komputery i pracować na nich jednocześnie na dwóch wirtualnych monitorach i przy pomocy jednej klawiatury i myszki.

Jeśli chcecie zminimalizować ilość kabli to przydatna może być też możliwość podłączenia przez USB typu C, które dostarcza sygnał oraz zasilanie. Warunkiem jest oczywiście posiadanie odpowiedniego PeCeta z złączem zdolnym do przesyłania wideo w tym standardzie. Jak przystało na monitor biznesowy mamy też pełną regulację wysokości i kąta pochylenia ekranu, które dodatkowo możemy zablokować w wybranym położeniu.

I tak przechodzimy do najważniejszego, czyli ceny. Monitor pojawi się w sprzedaży 26 października i będzie kosztował prawie 1700 USD, czyli w Polsce około 7800 PLN. Względem zakupu dwóch osobnych monitorów 27 cali, raczej nic tutaj nie zaoszczędzimy ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu