Laptop

30 godzin pracy na laptopie z Windows? Dell Latitude 9510 tyle wytrzyma

JS
Jakub Szczęsny
27

Laptop biznesowy ma być szybki, wydajny i świetnie, jeżeli jest w stanie długo pracować na jednym cyklu ładowania. Dell Latitude 9510 pod tym względem nawiązuje do komputerów pracujących na układzie ARM, jednak nosi w sobie tradycyjny procesor x64 Comet Lake od Intela. I podziała nawet 30 godzin bez oglądania się za gniazdkiem.

W trakcie najbliższych targów CES w Las Vegas, Dell zaprezentuje ten model w dwóch wariantach - jako standardowy laptop oraz wersję z ekranem 360 stopni, ze zmodyfikowanymi zawiasami. 15,6 cali ekranu zamknięte w obudowie o wielkości 14-calowca: to mi się bardzo podoba. Taki sprzęt schowacie do większości toreb, nie będzie przy tym nieporęczny. Co więcej, urządzenie będzie można połączyć z internetem zawsze i wszędzie: dzięki wbudowanemu modemowi 5G Snapdragon X55 (lub wariant 4G: X24).

Czytaj również: Dell rozwiązał największy problem komputerów All in One

Wszystko to udało się uzyskać przy okazji jedynie 17 mm grubości obudowy. Wyświetlacze pracujące w rozdzielczości Full HD charakteryzują się świetną kulturą pracy: 400 nitów jasności oraz specjalny tryb oszczędności energii powodują, że są to naprawdę ciekawe urządzenia. Warto wspomnieć o tym, że wariant 2 w 1 obsługuje wielodotyk, a także jest w stanie pracować z rysikiem Dell Active Pen. Och, zapomniałbym jeszcze o powłoce Corning Gorilla Glass 6.

Pod maską nie zabraknie niczego

Wewnątrz znajdzie się miejsce dla procesorów Intel Core 10 generacji (cztero i sześciordzeniowe) Comet Lake-U z wbudowaną grafiką Intel UHD Graphics. Do dyspozycji użytkownika jest jeszcze pamięć operacyjna do 16 GB oraz dyski SSD M.2-2230 do 1 TB. Oprócz tego szczęśliwy klient otrzyma WiFi 6, Bluetooth 5, dwa porty Thunderbolt 3, jeden USB 3.1 (typ A), HDMI, czytnik kart microSD, wejście jack 3,5 mm i czytnik SmartCard w opcji.

Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo: kamera internetowa jest zgodna z Windows Hello - za pomocą emitera podczerwieni jest w stanie skanować twarz. Do dyspozycji użytkownika jest jeszcze czytnik linii papilarnych oraz wspomniany wyżej czytnik kart SmartCard razem z software'ową otoczką. Typowe wersje komputera Dell Latitude 9510 otrzymają akumulator o pojemności 52 watogodzin, jednak możliwe jest zastosowanie wariantu 6-ogniwowego o pojemności 88 Wh z technologią ExpressCharge. Tak wyposażony laptop może pracować nawet 30 godzin na jednym cyklu ładowania. Przepiękna perspektywa!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: