Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

Dekoder EVOBOX Stream na Święta… i po Świętach

TP
Tomasz Popielarczyk
24

Okres świąteczno-noworoczny 2020/2021 to wyjątkowy czas – w pandemii wielu z nas zrezygnowało z dużych zlotów rodzinnych na rzecz kameralnych spotkań, a być może nawet spędziło te dni w domach. I tu prędzej czy później nasuwało się pewnie pytanie – co by tu obejrzeć? kolejny raz Kevin Sam w Domu (wszak to klasyk!), ale co dalej?

Dekoder EVOBOX Stream już kiedyś pojawił się na naszych łamach, więc samego urządzenia na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest zresztą dostępne w ofercie Cyfrowego Polsatu od pewnego czasu. Okazuje się, że jak żaden inny gadżet, doskonale pasuje on do świątecznego krajobrazu.

Jedną z największych zalet tego sprzętu jest jego mobilność. Zatem niezależnie od tego, czy spędzacie czas w domu czy może wyjeżdżacie, możecie zabrać go ze sobą i w nowym miejscu po prostu podłączyć do portu HDMI telewizora i dowolnej domowej sieci (o min. prędkości 8Mb/s). Niezależnie, gdzie będziecie, dekoder zaoferuje Wam pełnię swoich możliwości. Z czego zresztą sam skorzystałem, bo wziąłem dekoder ze sobą, wyjeżdżając na Święta.

Potencjał drzemiący w tym niewielkim urządzeniu jest ogromny, a elastyczność towarzyszącej mu oferty sprawia, że nie musimy, jeśli nie chcemy, wiązać się umowami na wiele miesięcy. Sam dekoder możemy bowiem kupić na własność za 299 złotych (oczywiście jest też opcja wynajęcia go za 10 zł miesięcznie, wszystko zależy od tego, którą ofertę wybierzemy). I co najlepsze – w zależności od oferty – na start możemy otrzymać nawet 3 miesiące pełnej oferty TV (w tym m.in. HBO, AXN, SciFi, Eleven Sports, FilmBox i wiele innych) zupełnie za darmo. Dopiero po upływie tego czasu po aktywacji jednego z 3 pakietów podstawowych, możemy włączać także wybrane oferty dodatkowe – sportowe, filmowe, dziecięce itd. Dodatkowe pakiety (jest ich 8) z kanałami włączamy na 30 dni bez żadnych zobowiązań.

Przykładowo zatem, jeżeli chcielibyśmy spędzić wolne dni z piłką nożną (Nie oceniam!), musimy zapłacić 15 zł za aktywowanie pakietu Eleven Sports (lub 45 zł za aktywowanie wszystkich kanałów sportowych). I to daje nam  30 dni pełnego dostępu do pakietu. Po upływie tego czasu sami zdecydujemy, co dalej.

Całość jest dodatkowo spięta z usługą Cyfrowy Polsat GO, a to otwiera całą gamę kolejnych możliwości, bo wykupione kanały możemy oglądać na aż 3 urządzeniach mobilnych jednocześnie. Sam Cyfrowy Polsat GO to natomiast bardzo rozbudowana oferta programów rozrywkowych, seriali i filmów. Znajdziemy tutaj m.in. klasyczne polskie komedie (Kogel Mogel II, Seksmisja, Listy do M3), ale też mnóstwo nowości (Na Noże, Psy 3). Wisienką na torcie jest dostęp do oferty HBO GO (oczywiście po wykupieniu odpowiedniego pakietu), gdzie mamy mnóstwo perełek. W ostatnim czasie pojawiły się tutaj np. wszystkie filmy z Jamesem Bondem, a regularnie dodawane są też fantastyczne seriale. O takich hitach, jak Wataha czy Gra o Tron chyba nie trzeba wspominać.

Wróćmy jeszcze na chwilę do samego urządzenia, bo jego możliwości nie kończą się jedynie na przełączaniu kanałów telewizyjnych. Mamy tutaj bowiem 3 świetne funkcje, które kolosalnie podnoszą komfort oglądania telewizji.

Pierwsza to reStart. Jak łatwo się domyślić, możemy dzięki niej odtworzyć program od początku  (działa dla wybranych programów). Dekoder pozwala nam cofnąć się o maksymalnie 3 godziny. Jeżeli zatem właśnie trwa film, który bardzo chcieliście obejrzeć – nic prostszego, możesz go włączyć od początku.

Druga funkcja to TimeShift, a więc możliwość zatrzymywania (i przewijania) wybranych programów. Dzięki niej możemy z dowolnego kanału telewizyjnego zrobić sobie usługę a’la VOD. Dzwoni telefon? Pauza.

I trzecia rzecz – CatchUP, a więc oglądanie wybranych programów nawet 7 dni od ich emisji. Wystarczy, że wejdziemy w panel EPG i wybierzemy audycję, przy której jest wyświetlana zaokrąglona strzałka. Bardzo proste i praktyczne.

EVOBOX Stream posiada też wbudowany tuner DVB-T, więc po podłączeniu anteny, możemy za jego pomocą oglądać wszystkie kanały z naziemnej telewizji cyfrowej. I tu nie ponosimy oczywiście żadnych kosztów, więc nawet jeśli nie wykupimy żadnego pakietu, dekoder ciągle będzie nam miał coś do zaoferowania.

Święta to oczywiście tylko przykład, bo dekoder doskonale odnajdzie się na każdym wyjeździe (a nie zapominajmy, że dzięki usłudze ON THE GO nie będziemy musieli go nawet zabierać ze sobą, bo wystarczy smartfon lub tablet i dostęp do internetu, żeby uzyskać dostęp do rozbudowanej oferty w ramach Cyfrowego Polsatu GO. Dodając to wszystko do siebie otrzymujemy niezwykle elastyczną usługę i ogrom możliwości (na dobrą sprawę dla każdego!). W takich okolicznościach zdecydowanie nie da się powiedzieć „nie mam co oglądać”.

Warto dodać, że telewizja internetowa Cyfrowego Polsatu w opcji z abonamentem jest od niedawna (dokładnie od 28.12) dostępna też w ramach smartDOM, programu oszczędnościowego od Plusa i Cyfrowego Polsatu, który gwarantuje rabaty za łączenie usług. To tym samym świetna opcja dla rodzin, które wybierając usługi telekomunikacyjne (razem z telewizją internetową i dekoderem EVOBOX Stream), mogą na takim łączeniu usług sporo zaoszczędzić.

-

Materiał powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: